Podzim 2022

Branky: Ladislav Matoušek
Sudí: Tráva
Komentář:....

Letní přestávka uběhla jako voda a první podzimní mistrovské utkání bylo na světě. Slapy neprožily příliš povedenou přípravu, když jsme se na tréninky scházeli v minimálním počtu a ani výsledky z přátelských zápasů nebyly příliš optimistické.
V podstatě s velkou neznámou jsme tak vstupovali do utkání s týmem Zvole B, podobně tomu bylo ale i v jarní časti. Nový ročník jsme začali s několika změnami v sestavě. Na hostování ze Štěchovic přišel Kuba Jan (,,Křuba“), z Davle se vrátil Zdeněk Hess a ještě další kluci čekali v záloze. Naopak z týmu odešel Láďa Matoušek, který zamířil do konkurenční Hvozdnice B a chybělo několik zraněných borců (P.Zeman, J.Chroust-dlouhodobě, P.Sleza …) a další cestovali a objevovali krásy naší vlasti (Pergler, Casey …).
Sestava byla následující: Hůla – Petrák, Sleza (C.), Křuba, Hess – Jeřábek, Laštovka, Čeleda, Vohralík – Makes, Hájek. Na střídačce připraveni Provazník, Matoušek T. a Franěk. Trenér Zápotočný musel především zamíchat obranou, která se oproti jarní části změnila ze 3/4. Z pohledu slapských fanoušků úvodní poločas nebyl příliš povedený, kombinace týmu vázla a rozhodně nebylo poznat, že se jedná o první utkání nové sezony. Většina hráčů nechtěla moc jezdit, chyběla bojovnost, vůle, a tak nemohlo být překvapením, že hosté měli několik slibných šancí. Největší z nich likvidoval Petr Hůla a s velkou pravděpodobností již za brankovou čarou. Nedlouho poté přišel premiérový gól nové sezony, který vsítil po pěkné individuální akci Jarda Hájek. Tentýž hráč mohl zvýšit na rozdíl dvou branek, ale tváří tvář brankáři hostí byl poražen.
Druhé dějství započalo za těsného vedení domácího týmu. Hosté doufali v brzký vyrovnávací gól a tomu odpovídala i zvýšená útočná aktivita. Nebezpečná střela z přímého kopu skončila vedle, ale v 60. minutě se již mohli hosté radovat. Zdeněk Hess zbytečným faulem v šestnáctce daroval Zvoli pokutový kop, který Mareček proměnil a srovnal na 1:1. Slapští se po obdržené brance rychle vzchopili a druhou branku v zápase vstřelil Hájek. Vedení se tak znovu ujali domácí, kteří následně prostřídali celou lavičku. Třetí pojišťovací branku pak po parádní akci zaznamenal v 84. minutě slapský Roman Bednář (Provazník), který převzal přihrávku ze středu hřiště, udělal kliku obránci, poté brankáři a levačkou zasunul k levé tyči J. Konečný výsledek tedy vyzněl pro domácí v poměru 3:1.
Zápas neměl příliš velkou kvalitu, co si budeme povídat, ale tři body jsou tři body a povedený vstup do sezony se vždy počítá. Příští utkání odehrajeme s prvním z trojice nových mančaftů, které zasáhnou do III. třídy v sezoně 2013/2014 a tím jsou Zlatníky. Výkop utkání tradičně v 17.00 na hřišti Zlatník.