TJ Sokol Slapy - info

 

Rok založení : 1930

Adresa : Slapy nad Vltavou 368

PSČ : 252 08

Číslo dle ČMFS : 210047

Klubové barvy : Zelená a bílá

Naše týmy :
A mužstvo - III.A třída okres Praha-Západ skupina A
Přípravka   - Okresní přebor okres Praha - Západ skupina A


Funkce :
Sekretář klubu :Ivan Pergler - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Člen výboru : Miloslav Laštovka - tel.domů # 257750335
Administrátor stránek : Jan Chroust - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


znakPodle informací získaných z klubových kronik se ve Slapech začal hrát fotbal v roce 1930. Tehdy ještě S.K Slapy (v zeleno-bílých dresech) nastoupil k historicky prvnímu zápasu proti mužstvu S.K Nový Knín výsledek 8:2.  Mezi hlavní zakladatele patří : Absolon, Starec, Vlk, Šolf, Fafejta, Snopek, Chvátal F., Chvátal J.,Notyčka, Dvořák, Nareš, Vondrák, Zajíček. První zápasy se hrály na hřišti, kde se nyní nachází statek (pod "Panskou zahradou"). O několik let později se hrálo u "Moravce" Na polesí. Poté bylo hřiště přesunuto na místo, které se dnes nazývá u "Vrbiček". Zde byl ale velký problém s nekvalitním povrchem. I při sebemenším dešti hladina spodní vody rapidně stoupla a zaplavila trávník, to právě proměnilo povrch v bahno a jen težko se zde mohl odehrát fotbalový zápas. Nakonec se hrálo a dodnes také hraje na nýnějším hřišti ve Slapech.
Náše Áčko se vždy od svého založení potácelo v nižších soutěžích. Až vydařená sezóna 1977/1978 konečně přinesla postup do tolik vytoužené III.třídy ! Zde jsme vydrželi pouze jednu sezónu a následoval pád do IV. třídy. V sezóně 1982/1983 jsme opět vykopali III. třídu, která se zde hraje i v současnosti. Slapská Přípravka hraje okresní přebor v okresu Praha-Západ. Bohužel mužstvo žáků se po sezóně 2006/2007 muselo zrušit, pro nedostatek hráčů.

Odkazy

IS FAČR
Více info o našem mužstvu
Obec Slapy
Stránky obce Slapy

Návštěvnost

TOPlist