TJ Sokol Slapy - info

A mužstvo - IV. třída okres Praha-Západ skupina A

Funkce :
Člen výboru : Miloslav Laštovka

znakPodle informací získaných z klubových kronik se ve Slapech začal hrát fotbal v roce 1930. Tehdy ještě S.K Slapy (v zeleno-bílých dresech) nastoupil k historicky prvnímu zápasu proti mužstvu S.K Nový Knín výsledek 8:2.  Mezi hlavní zakladatele patří : Absolon, Starec, Vlk, Šolf, Fafejta, Snopek, Chvátal F., Chvátal J.,Notyčka, Dvořák, Nareš, Vondrák, Zajíček. První zápasy se hrály na hřišti, kde se nyní nachází statek (pod "Panskou zahradou"). O několik let později se hrálo u "Moravce" Na polesí. Poté bylo hřiště přesunuto na místo, které se dnes nazývá u "Vrbiček". Zde byl ale velký problém s nekvalitním povrchem. I při sebemenším dešti hladina spodní vody rapidně stoupla a zaplavila trávník, to právě proměnilo povrch v bahno a jen težko se zde mohl odehrát fotbalový zápas. Nakonec se hrálo a dodnes také hraje na nýnějším hřišti ve Slapech.
Náše mužstvo se od svého založení nácházelo spíše v nižších soutěžích a to střídavě ve III. a IV.třídě. Z dochovaných kronik je zřejmé, že vydařená sezóna 1977/1978 konečně přinesla postup do tolik vytoužené III.třídy! Zde jsme ovšem vydrželi pouze dvě sezóny a v sezóně 1979/1980 následoval pád opět do IV. třídy. V sezóně 1982/1983 se ale znovu podařilo vykopat III. třídu, která se ve Slapech hrála řadu let. Pravděpodobně až na přelomu 80. a 90. let se opět povedlo sestoupit do nejnižší IV. soutěže. Po generační obměně a příchodu nových hráčů se poté v sezóně 1995/1996 podařilo vykopat postup do III. třídy, která se ve Slapech hrála až do sezóny 2016/2017, poté následoval pád do IV. třídy (prales), ve které se hraje i v současnosti. V minulosti TJ Sokol Slapy disponoval nějaký čas také "B" mužstem (aktivní v druhé polovině 90. let - IV.třída) a rovněž mláděžnickými týmy: Dorost (aktivní pouze během 90. let), oddílem "přípravky" (zrušen po sézóně 2009/2010) pro nedostatek hráčů a oddílem žáků, který po své poslední soutežní seźoné 2006/2007, byl rovněž ze stejného důvodu zrušen.