TJ Sokol Slapy - info

 

Rok založení : 1930

Adresa : Slapy nad Vltavou 368

PSČ : 252 08

Číslo dle ČMFS : 210047

Klubové barvy : Zelená a bílá

Naše týmy :
A mužstvo - IV. třída okres Praha-Západ skupina A


Funkce :
Sekretář klubu :Ivan Pergler - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Člen výboru : Miloslav Laštovka - tel.domů # 257750335
Administrátor stránek : Jan Chroust - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


znakPodle informací získaných z klubových kronik se ve Slapech začal hrát fotbal v roce 1930. Tehdy ještě S.K Slapy (v zeleno-bílých dresech) nastoupil k historicky prvnímu zápasu proti mužstvu S.K Nový Knín výsledek 8:2.  Mezi hlavní zakladatele patří : Absolon, Starec, Vlk, Šolf, Fafejta, Snopek, Chvátal F., Chvátal J.,Notyčka, Dvořák, Nareš, Vondrák, Zajíček. První zápasy se hrály na hřišti, kde se nyní nachází statek (pod "Panskou zahradou"). O několik let později se hrálo u "Moravce" Na polesí. Poté bylo hřiště přesunuto na místo, které se dnes nazývá u "Vrbiček". Zde byl ale velký problém s nekvalitním povrchem. I při sebemenším dešti hladina spodní vody rapidně stoupla a zaplavila trávník, to právě proměnilo povrch v bahno a jen težko se zde mohl odehrát fotbalový zápas. Nakonec se hrálo a dodnes také hraje na nýnějším hřišti ve Slapech.
Náše mužstvo se vždy od svého založení potácelo v nižších soutěžích. Až vydařená sezóna 1977/1978 konečně přinesla postup do tolik vytoužené III.třídy ! Zde jsme vydrželi pouze jednu sezónu a následoval pád opět do IV. třídy. V sezóně 1982/1983 jsme ale opět vykopali III. třídu, která se ve Slapech hrála až do sezóny 2016/2017, poté následoval pád do IV. třídy (prales) ve které se hraje i v současnosti. V minulosti TJ Sokol Slapy disponoval nějaký čas také "B" mužstem (aktivní v 90. letech - IV.třída) a rovněž mláděžnickými týmy: Dorost (aktivní pouze během 90. let), oddílem "přípravky" (zrušen po sézóně 2009/2010 pro nedostatek hráčů a oddílem žáků, který po své poslední soutežní seźoné 2006/2007, byl ze stejného důvodu zrušen.