13.09.14 | Libeř - Slapy 2:1 (1:1)

První poločas začal s 20 minutovým zpožděním. Na velmi podmáčeném a nesekaném trávníku hra nebyla jednoduchá. Úvod utkání nás zastihl v dobrém tempu. Dokázali jsme si připravit několik šancí a dlouhou sérii rohů, ale produktivita byla nulová. Především příležitosti Kuzmika s Krmelou volaly po gólu. Jak to tak bývá, nedáš, dostaneš. Domácí využili zaváhání Čeledy ve středu hřiště a z 30m trefil přesně k tyči domácí záložník. Zeman se natahoval marně a my jsme museli dotahovat. V prvním dějství jsme byli lepším týmem, ale střelit branku byl problém. Až po několikátém centru jsme se prosadili. Tedy přímo centrující Matoušek, jehož centr, za přispění aktivity slapských hráčů v pokutovém území, zapadl k zadní tyči. Poločas skončil nerozhodně, ač jsme na šance, střely i rohové kopy s přehledem zvítězili.

Do druhého dějství jsme šli s cílem dokonat zvrat v utkání a připsat si tři body, jak jinak samozřejmě. Nezačali jsme zle, ale chyba v 55. minutě nás znovu uzemnila. Domácí proběhli po pravé straně, Laštovka nezastavil hráče a následný centr v pokutovém území srazil Sleza přesně k levé tyči. Libeř, tak z minima vytěžili maximum. K výkonu rozhodčího netřeba se vyjadřovat, že by pískal nebo nechal nerozhodné situace v náš prospěch, s tím jsme nemohli počítat. Ovšem zápas jsme si prohráli sami (uznávám tak až s odstupem času). I v druhé půli jsme měli vyložené gólovky, ale nedokázali jsme proměnit ani jednu. Když k tomu přičteme vlastní branku, tak konečný výsledek 2:1 pro domácí byl pro nás těžko akceptovatelný.

Soupeř byl k poražení, ale to bychom museli proměnit některé šance. Zase se potvrdilo, že malé hřiště a tvrdý zápas většině z nás nesedí. Odejít po takovém to zápase v čistém dresu je těžko uvěřitelné. Na větším hřišti by rychlost Krmely a Hájka vynikla více, stejně jako jejich průniky do vápna a kombinační schopnosti s ostatními. Smolný zápas tak zapadl do plejády nezdařených, které jsme na zdejším pažitu sehráli. V příštím utkání nás již v 16.30 čekají Dolní Jirčany, které jsou doposud překvapením soutěže, když mají 9 bodů a jen o skóre jsou druzí.