06.09.14 | Slapy - Vrané 3:1 (2:0)

Slapští nastoupili v lehce pozměněné sestavě, když chyběl především střelec minulého kola Petrák s Kubou Laštovkou. Sestava následující: Zeman M. – Sleza P., Zeman P., Sleza T. (C.), Šmíd – Rédr, Čeleda, Matoušek L., Krmela – Hájek, Kuzmik. Na střídačce připraveni Provazník a mladý Dušek.

Zápas jsme nastartovali ve slušném tempu a stylu. Hosté přijeli v jedenácti lidech, protože ve stejný čas hrálo i béčko, každopádně i tento ročník hrají s nestárnoucím Kropáčkem. My jsme úvodní aktivitou, přesnými přihrávkami a kombinací soupeře dostali pod tlak, který vyústil ve vedoucí branku Adama Krmely, který zatáhl balon po pravé straně a prostřelil hostujícího brankáře. Chvíli poté zvýšil na 2:0 po dlouhé době hrající Pavel Sleza, jenž se ocitl v pokutovém území a po pěkné přihrávce Hájka mířil přesně. Ještě přišly další šance, které však neměly gólové vyústění, čehož ani hosté nedokázali využít. V poločase tak skóre 2:0 pro slapský tým.

Druhý poločas nebyl příliš zdařilý z naší strany. Šance a aktivita se vytratily a spíše jsme čekali, jestli tam něco spadne. Když už to tam tedy spadlo, tak rozhodčí odpískal ofsajd, přičemž ani v jednom případě pomezní nesignalizoval postavení hráče za obranou. Nutno podotknout, že i nás rozhodčí pošetřil, když nenařídil penaltu po Matouškově a následně i Šmídově ruce ve vápně. Výkon rozhodčího nebyl ideální, ale naštěstí nám ani příliš neuškodil. Podobně však náš výkon v druhém poločase měl k minulému utkání daleko. K tomu všemu musíme přičíst i přesilovku, kterou jsme celé druhé dějství hráli, neboť hosté přijeli v 11 lidech a po odstoupení hráče o přestávce dohrávali 45 minut v deseti. Drama přišlo v posledních dvaceti minutách. Vrané rozehrálo akci po pravé straně, nedůsledné bránění a střela z otočky znamenala snížení na 2:1. Naštěstí jsme nepropadli a dokázali znovu navýšit, když Rédr skóroval podobně jako ve Hvozdnice pěknou střelou. Třetí zápas jsme tak dovedli k vítězství 3:1 a zisku tří bodů. Oslavné chorály zněly jak kabinou, tak i na tiskové konferenci po utkání.

Po úvodní patnáctiminutovce zápas vypadal zcela jednoznačně, ale v konečném výsledku šlo o těsný výsledek. Mohli jsme si vylepšit skóre, i v bráně Martin Zeman připsat čisté konto, lehké zaváhání však nemuselo tentokrát tolik mrzet. V příštím kole zajíždíme do Libře, kde se nám tradičně příliš nedaří, tak snad to prolomíme. Poslední podzimní utkání s výkopem v 17:00. Takže formu s sebou a ultras taky, protože pak je „slapskej“ proud semele.