31.08.14 | Hvozdnice B - Slapy 2:6 (0:3)

Rozlosování ročníku 2014/15 nebylo příliš nakloněno našemu týmu. Na úvod nás čekaly dva týmy, které obsadily první dvě nepostupové příčky. Zlatníky jsme přivítaly v prvním kole na našem hřišti a výkon nebyl ideální, což nelze říci o divácké návštěvě na slapské poměry nadstandard. Sestava následující: Kuzmik – Petrák, Sleza T., Zeman Pavel (C.), Jeřábek – Rédr, Čeleda, Krmela, Laštovka – Hájek, Kobes. Na lavičce připraveni Šmíd, Matoušek Tomáš, Provazník, Dušek a Martin Zeman. Po hrubých chybách v obraně (cituji fanoušky: stopeři hráli jako Pat a Mat) a mezi tyčemi, jsme celkem 4x inkasovaly. Hosté byli lepším týmem, zaslouženě si odvezli 3 body, a jelikož nás v dalším kole čekal výjezd do Hvozdnice, tak trenér neměl lehké spaní.

Tradičně v neděli v 17. 00 jsme byli připraveni k druhému utkání a to ve Hvozdnici. Nastoupili jsme s několika změnami oproti minulému nepovedenému utkání. V brance dostal příležitost Martin Zeman – zleva Laštovka, Sleza T.,(C.), Zeman Pavel, Šmíd – Rédr, Čeleda, Matoušek L., Krmela – Hájek, Petrák. Na lavičce připravení Kuzmik, Dušek a ne zcela ready Jeřábek. V úvodu utkání jsme přežili velkou šanci domácích, kdy přesnou střelu k tyči vyrazil Zeman na roh. Domácí v počátku aktivnější, ale byl to slapský tým, který otevřel skóre zápasu. Petrák využil přesnou přihrávku Ládi Matouška, zkušeně vykoupal brankáře a mohli jsme slavit. Neuteklo příliš času, Krmela zatáhl míč po straně a znovu našel osamoceného Petráka, který se nemýlil. Slapy předváděli slušný fotbal, který korunovaly třetím gólem Jardy Hájka. Snový poločas trošku přiškrtila nesmyslná hádka v kabině, hold nejsme zvyklý po poločase vést ve Hvozdnici o pořádný parník.

Vstup do druhého poločasu byl vlažnější, čehož využili domácí, kteří prostřídali, a právě střídající hráč hlavou k tyči nedal šanci Zemanovi. Vše jsme mohli napravit, když po průniku Krmely a následném faulu v pokutovém území došlo na pokutový kop. Ovšem Hájek se šancí naložil prachbídně a slabá střela do středu brány neměla šanci. Poté vystřídal právě Jarda Hájek za Kuzmika. Mohlo se jednat o zlomový moment zápasu, hluché místo jsme však přestáli a naopak jsme udeřili na druhé straně a to hned několikrát. Nejprve završil parádní výkon Tomáš Petrák, který zaznamenal hattrick a odehrál nejspíš nejlepší zápas ve slapském dresu. Poté se trefili ještě Jirka Rédr a Kuzmik. Domácí pouze snížili proměněnou penaltou, ale debakl 6:2 již neodvrátili a my jsme si s chutí mohli zakřičet v kabině.

Slapští hráči odehráli velmi dobré utkání. Všichni odevzdali maximum, ale extra výkon podal především Tomáš Petrák, což je po úspěšném sobotním triatlonovém výsledku (25. místo také paráda) obdivuhodné. Pochvalu navíc zaslouží i brankář, který pochytal vše, prokázal šikovné nohy a s přehledem vychytal i nebezpečnou Makesovu střelu v malém pokutovém území. Jen tak dál Zemánku, budeme jedině rádi, když budeš zářit jako tvůj dres. Zápas se povedl i aktivně hrajícímu Láďovi Matouškovi, jenž rozdával přesné přihrávky jako Dočkal ve Spartě a zasloužil se spolu s dalšími (všechny hodnotit zbytečné, prostě jedničky) o konečné skóre 2:6 z pohledu domácích. Pro mnohé nečekaný výsledek, ale branek mohlo být mnohem více v síti domácích, tak doufejme, že jsme pošetřili góly i na Vrané, které k nám zavítá tuto sobotu v 17.00 a ukážeme i v Zetor aréně podobné představení.