05.04.14 | Vestec - Slapy 2:0 (0:0)

O síle soupeře jsme věděli, a tak i taktika byla defenzivě laděná. S jedním hrotem, zesíleným středem, dostupovat hráče, zodpovědně bránit a posléze udeřit z nějakého brejku (alespoň tak bych to viděl). Dění na hřišti tomu i odpovídalo. Domácí tlačili do naší obrany, často jsme jen odkopávali míče. Naše hra tak trošku připomínala Řecko na Euru, ale proč s tím neuspět. Ač v první půli byl poměr střel asi 10 – 2 pro domácí a držení míče 70 – 30, tak stav byl bezbrankový. Bylo to především zapříčiněné naším zodpovědným výkonem (až na pár výjimek). Vestec má větší kvalitu i individuality, ale ty lze eliminovat právě touto kompaktní hrou, která nám vycházela. Samozřejmě, za přispění bezchybného brankáře a nutno říci, že zimní posila (Hůla dlouhodobě zraněný) se předvedla ve velmi slušném tempu.

Pokud jsme byli v první půli pod tlakem, tak ve druhé jsme se už vařili. Hned v úvodu nucené střídání, zraněný Vohralík nahrazen Provazníkem, což ovlivnilo i minuty následující. Domácí nás v další části zatlačili a od 55. do 75. minuty jsme měli co dělat, abychom ubránili remízu. Poměr držení míče asi 85:15 a střely 30 – 5 pro domácí a opravdu jsme se v obraně nenudili. S velkou dávkou štěstěny jsme se drželi, bohužel naši hru zasáhlo vyloučení Kobese, který po druhé žluté (první za zbytečné řeči) odešel ze hřiště. Domácí o chvíli později nastřelili několikrát břevno, a nakonec i slavili vítězný gól, který jsme si vsítili takt trochu i sami. V malém vápně deset lidí, zvonili tyče a míč se odrazil od našeho obránce. Domácí již byli pod tlakem, nemohli si dovolit další ztrátu po minulém kole, ale tentokrát se jim podařilo skórovat (s Jirčany remíza 0:0). Pro nás pak již složitá situace, v deseti vyrovnat, šance se naskytla, ale ve výsledku jsme inkasovali podruhé a konečné skóre 2:0 tak byl dokonáno.

Vestec přehrál Slapy i na jaře, ale ani tentokrát jsme úplně nepropadli, i když na hřišti vládli jasně domácí, tak jsme byli znovu blízko bodům (zároveň i daleko). V příštím utkání nás čekají Dolní Jirčany, a jak ukazují jarní výsledky, bude to velmi těžké utkání. Vždyť právě Jirčany remizovali v předminulém kole s Vestcem a v třetím jarním zápase deklasovaly Libeř na jejím hřišti 6:1, což již značí slušnou sílu. Zápas začíná v 16.30 !!!