16.11.13 | Radlík - Slapy 2:5 (2:2)

I tento zápas potvrdil, že na naše matche se nevyplácí pozdní příchody. Úvodní minuty přinesly pěknou akci po pravé straně, když se míč po ose Hájek – Vohralík dostal k Radinovi a ten si poradil s hostujícím brankářem. Ovšem znovu nás brzký gólový úspěch, podobně jako v Kamenném přívoze, uspal a nechali jsme se soupeřem zatlačit. V 10. minutě kopal Radlík rohový kop, slapští hráči nechali hned několik hráčů volných na velkém vápně a hosté po náběhu srovnali na 1:1. Uběhlo sotva pět minut a hráči Radlíku slavili po druhé. V té době jsme byli horším týmem a nevypadalo to s námi slavně, ale dokázali jsme se dostat zpátky do hry o tři body. V 30. minutě se znovu po pravé straně dostal míč za obranu hostí, Radina přihrál Laštovkovi a Slapy vyrovnaly na poločasových 2:2. Ještě v samotném závěru první půle měl obrovskou šanci hostující útočník, když se ocitl tváří tvář Hůlovi, ten však nepovedenou dorážku skryl v náručí. Velmi důležitý moment utkání.

Vcelku slušná podívaná byla k vidění a slapský motor se nezadřel ani v druhé půli. Právě naopak, nabrali jsme otáček a soupeře zatlačili k vlastnímu pokutovému území. Parádně hrající Radina měl slušné šance v úvodu, ale druhou branku nepřidal. I Michal Provazník bojoval na hranici možností, ale branka nepřišla a v 52. minutě byl střídán Kobesem. Vašek od svého příchodu zatápěl svou rychlostí hostující obraně a v 60. minutě přišla zasloužená odměna za předvedenou hru. Pěkná kombinace od obrany přes zálohu skončila zákrokem brankáře a následným rohovým kopem. Radina poslal přesný centr a Hájek se hlavou zblízka nemýlil (Martin si připsal třetí kanadský bod a my jsme vedli podruhé v zápase). Naštěstí jsme nepolevili a šli za dalším úspěchem. O pár minut později nacentroval na zadní tyč Vohralík a Beitlerovu střelu mířící k rohovému praporku si radličtí sami srazili do brány. Skóre mohl navýšit znovu Jarda Hájek, ale přímý kop z hranice vápna skončil na zdi. Radlík se již gólově neprosadil, naopak konečný výsledek ztvrdila chytrá střela Hájka z 35 metrů, která zapadla přesně pod břevno. Dezorientovaný brankář hostí se jen svalil do sítě a my jsme mohli slavit cenný skalp na závěr podzimu. (střídání Petrák - Pergler 70 a Hájek - Šmíd 85). Zetor výhra 5:2.

Parádní představení slapského týmu: bojovnost, nasazení, obětavost a touha zvítězit. Přesně to jsou základy tohoto vítězství. Všichni ze sebe vydali maximum a především Martin Radina zahrál své nejlepší utkání ve slapském dresu. Tleskající a spokojené obecenstvo se radovalo z pěti gólu a galapředstavení slapských hvězd. (ale vážně, bylo to dobrý klucííí i pivo v rotundě po takovém výkonu chutná jinak).

Pokračování 22.3. 2014, kdy nás v 15.00 čeká zápas se Zvole B. J Statistiky podzimu přinesu v průběhu týdne.