09.11.13 | Slapy - Vrané 1:3 (1:1)

Hrací plocha již vydávala jasné signály, že se blíží zima a konec podzimní části sezony. Podmáčené měkké hřiště nebylo ideální a i výsledná hra nebyla příliš atraktivní. Od první minuty šlo spíše o boj o tři body nežli fotbalovou fantazii. V úvodu jsme byli aktivnějším týmem, dokonce i branku jsme vsítili. Po důrazu v pokutovém území zakončil v 13. minutě Provazník. Poté měl příležitost i Kobes, který parádně zpracoval míč na hranici vápna, ale střela šla těsně mimo levé tyče. V další šanci se ocitl znovu Provazník, ale zdržení kvůli domnělému ofsajdu akci zpomalilo a Michala vychytala hostující obrana. Místo dvougólového vedení tak přišel obrat. Rozhodčí odpískal vymyšlenou penaltu, Oskara pro pana Kropáčka staršího a Vrané srovnalo krok. V tento moment byli hosté lepším týmem, zbytečné řeči domácích a nedůslednost vedly k dalším příležitostem, nikoliv však gólovým. Pak se dvakrát pěkným slalomem prezentoval Kuba Laštovka, ale zakončení pokulhávalo. V závěru poločasu jsme ještě zvýšili aktivitu, ale největší šance, hlavička Hájka, skončila o fous vedle. Poločasové skóre nerozhodné 1:1.

V druhém dějství ubylo příležitostí a přibylo více nebezpečných skluzů a soubojů, na již tak dosti poničeném pažitu. Pan rozhodčí rozjel i karetní rošádu (Provazník inkasoval první žlutou ve slapském dresu). Šance jsme si dokázali vytvořit, ale stoprocentní gólovka nebyla, a tak přišel trest. Hosté z ničeho uvařili střelu (centr?) do břevna a k odraženému balonu se v pokutovém území dostal jako první hostující forward. Podobná situace se opakuje neustále, v téměř každém zápase zaspíme odražený balon a stojí nás to cenné body (Jíloviště, Přívoz, Davle …). Snaha změnit stav utkání se nedala týmu upřít. Většina hráčů bojovala na hranici možností, jezdila po zadku, ale branku se vsítit nepodařilo. Centrované míče brankář stahoval bez větších obtíží, a když už výrazně hrozilo brankové ohrožení, tak hostující pomezní zvedl praporek(z železnou pravidelností každá druhá akce). V 75. minutě nastoupil Matoušek (Šmíd). Pojistku pro hosty přidal v závěru Kropáček starší a Vrané nám sebralo všechny tři body.

V poskládané sestavě často zaznamenáváme nejlepší výsledky, bohužel dnes tomu tak nebylo. Bojovné utkání jsme tentokrát nedotáhli k vítězství. Nebyli jsme horším týmem, spíše hosté tím šťastnějším. Odražené míče nás míjeli a střely končili mimo. Vše, dle mého názoru, rozhodla vymyšlená penalta, nenavýšení skóre v úvodu utkání a také diskutabilní výkon pana rozhodčího (realita, nikoliv výmluvy). Musíme tak zabrat v posledním zápase podzimu s AFK Radlík.

!!! Pozor, pozor …. Poslední zápas se hraje znovu na našem hřišti, neboť Radlík má uzavřené hřiště a zápas musí sehrát daleko od svých rowdies, takže přijďte v 13.30 zakončit podzimní část sezony do Zetor arény a následně do Rotundy na pivko, doufám že budeme slavit i tři body. !!!