26.10.13 | Slapy - Davle 2:1 (0:1)

Od úvodního hvizdu jsme byli méně aktivním týmem, jaká to změna oproti předešlému střetnutí v Jílovišti. Průběh poločasu, nasazení a důraz z naší strany připomínal spíše nepřesvědčivý výkon z Kamenného přívozu. Davelští hráči měli více ze hry a v 14. minutě otevřeli skóre zápasu, když se k odraženému míči po rohovém kopu dostal hostující záložník a Hůla byl na pohotovou střelu krátký. Naše dvě největší příležitosti měli společného jmenovatele – Kubu Jana. Nejprve aktivní Jan střílel těsně mimo levé tyče a dvě minuty poté pěkným centrem našel Hýře, který však přestřelil. Po nepřesvědčivém poločase 0:1 z pohledu domácích.

Do druhé půle jsme vyběhli s novým forvardem na hrotu, Vašek Kobes musel střídat pro svalové zranění a šanci dostal Michal Provazník. V druhém dějství jsme částečně zvýšili agresivitu a zlepšili útok a přišly i šance. Přímý kop Hájka hostující brankář Zunt chytil a dorážce zabránili dobře hrající stopeři Mlejnský se Zelenkou. Srovnání přišlo v 59. minutě, průnik Laštovky skončil faulem v pokutovém území a Jarda Hájek se z nařízené penalty nemýlil. Ještě větší ránu si v 66. minutě zasadili hosté sami, jmenovitě záložník Jakub Houdek, který zezadu fauloval unikajícího Hájka a červená karta byla jasná (v minulém roce podobně dopadl Zelenka). Chvíli poté vystřídal zraněného Čeledu Petrák. Hráči Slavoje, ač v oslabení, stále dělali slapským hráčům obtíže, avšak nebezpečná hlavička skončila v náruči Hůly a zbylé střely šli většinou mimo. Nám se nakonec podařilo přesilovku využít. V 81. minutě se blýskl parádní akcí po levé straně, průnikem do vápna a střelou k tyči Jarda Hájek. Následně se na hřiště podíval i Martin Šmíd (Vohralík). Závěrečné šance Davle jsme přežili a utkání dovedli k vítězství. Zvýšený zápal pro hru a agresivita v druhé půli znamenaly obrat a cenné tři body.

Z naší strany nešlo o příliš povedené utkání, výkon k pohledání to jistě nebyl (hosté z Davle lepším týmem), ale zvýšená aktivita, agresivita a důraz v druhém poločase byly základem obratu. Přičtěme k tomu i velmi dobré výkony některých hráčů, především Jardy Hájka a Pavla Zemana, jeden řídil útočnou a druhý obranou fázi. V tabulce jsme si tak polepšili o jedno místo a se ziskem 17 bodů a slušným skóre 23:18 (máme čtvrtý nejlepší útok, a zároveň i obranu) nám patří čtvrtá příčka po 10. kolech. Snad budu moci psát po třináctém kole v podobných číslech, ne-li pozitivnějších.

Příští zápas odehrajeme ve Hvozdnici a to až v neděli 14.00!!!