18.10.13 | Jíloviště B - Slapy 1:1 (0:1)

První půli jsme začali v pohodovém tempu. Po dvou minutách přišla obrovská šance a perlička utkání. Kobes zpoza šestnáctky trefil levou tyč, odražený míč padl na nohu Hájka, ten však orazítkoval pravou tyč, znovu balon k Vaškovi a toho bravurně vychytal domácí brankář. V 7. minutě jsme se již mohli radovat. Po pěkném centru Michala Beitlera se v pokutovém území ocitl Tomáš Sleza a jak jinak než hlavičkou dostal Slapy do vedení. V úvodním dějství jsme to byli my, kteří diktovali hru, bohužel jsme vytěžili jediný gól z velkého množství gólových příležitostí. Většina střel končila těsně mimo tři tyče nebo se zaskvěl brankář, který působil i jako hráč v poli. Rozehrával balony téměř z poloviny hřiště, což zrovna v Jílovišti je velkou výhodou. Centry do našeho vápna byly ovšem bez výsledku. Změnu skóre nepřinesla ani další šance Kobese, kterou vyrazil gólman na roh. Hráči Jíloviště se k ohrožení branky dostali minimálně a Hůla tak mohl být v klidu. Aktivní hra, dostupování hráčů, chuť do fotbalu a zdařené kombinace přinesly zasloužené vedení hostujícího týmu po prvním poločase 1:0. Úspěšně jsme tak navázali na předešlý domácí zápas s Jesenicí a pochvalu zasloužil celý tým.

V druhém poločase jsme začali v úvodu podobně jako před pauzou, ale v 55. minutě naše aktivita polevila, zbytečně jsme se zatáhli a nechali tvořit hru domácími. Chybějící důraz a agresivitu využili jílovišťští k několika nebezpečným centrům, ale Hůla držel čisté konto. Největší šanci Jíloviště B promarnil útočník v 62. minutě, kdy netrefil tváří tvář Hůlovi. Vzápětí poté mohl zvýšit vedení Vašek Kobes, ale v samostatném úniku neprostřelil výtečně chytajícího brankáře domácích. V 65. minutě vystřídal zraněného Perglera Tomáš Petrák. Jíloviště hrozilo z centrovaných míčů a z přímých kopů, bohužel z jednoho takového přišlo i srovnání. V 79. minutě se po přímém kopu a následné skrumáži prosadili domácí střelou k tyči. Nerozhodný stav vydržel až do konce zápasu. Musím zmínit i velmi kvalitní výkon krajského rozhodčího Vyhnala, který si od úvodu sjednal pořádek a přesně řídil hru bez žlutých karet.

Před utkáním bychom možná brali rádi i bod, ale po průběhu střetnutí s ,,benfikou“ musíme zoufat, že jsme dopadli stejně jako v Kamenném přívoze, či doma s Libří. Těsné zápasy nám prozatím utíkají, takže musíme zabojovat v příštím domácím klání s týmem TJ Slavoj Davle. Výkop již v 14.30!!!

Závěrem popřejme brzké uzdravení a rychlou rehabilitaci Jirkovi Jeřábkovi a Honzovi Chroustovi, kteří v týdnu podstoupili operaci kolene.