12.10.13 | Slapy - Jesenice B 5:2 (4:1)

V téměř každém našem zápase není nouze o zajímavé okamžiky od prvních vteřin a toto klání nebylo výjimkou. Již v první minutě dostal Sleza za spíše volejbalový zákrok žlutou kartu a hosté měli možnost přímého kopu, ale střela šla mimo tři tyče. Poté jsme převzali otěže zápasu a měli několik slibných šancí, když létaly nebezpečné centry z obou stran. Bohužel hráči Jesenice první výpad zakončili i gólově, na rozdíl od nás. Využili stejné zbraně jako my, pas za obranu, útěk po levé straně a nedostatečně obsazený útočník otevřel skóre. Zareagovali jsme však bleskově, vždyť minutu na to bylo srovnáno. Kuba Laštovka kombinací po pravé straně zakončil neomylně, i když se nacházel v téměř dvoumetrovém postavení mimo hru. Neutekly ani tři minuty a vedli jsme 2:1. Aktivně hrající pravá strana, kombinace Vohralíka s Laštovkou = Provazník slavící gól. Jak se říká, v jednoduchosti a přímočarosti je síla. Další možnost měl Vašek Kobes, který ale neproměnil 60m nájezd na brankáře. Pěkný sprint, ale zakončení se už nekonalo. Takový počet gólových příležitostí jako v tomto utkání, jsme si již dlouho nevypracovali, neboť celý tým fungoval velmi dobře v útočné fázi. V 25. minutě po rohu trefil Hájek hlavou pouze břevno (podobně jako v minulých zápasech). Zvýšení přišlo v 31. minutě, kdy Provazník povedenou kličkou brankáři připravil gól pro dorážejícího Jakuba Jana. Michal spálil i další možnost, když zapomněl přehodit výhybku a tlačil pravou nohu, kam neměl (opakovaně). V 40. minutě přišla parádní chvíle Hůly, který vyrazil jinak gólovou střelu hostujícího Gregora mířící do šibenice. Čtvrtou ránu Jesenici zasadil Kobes, který se ocitl nejspíše v ofsajdovém postavení, ale praporek zůstal dole (svým pohybem dělal obraně velké potíže).  Úvodní dějství byl koncert ve slapském podání, především v útočné fázi, kterou podporovala velmi dobře hrající záloha a ještě lepší útok.

V druhém poločase jsme hráli podobně. Na úvod se pěknou patičkou prezentoval Čeleda, ale Laštovka zakončil těsně mimo levé tyče. Michal Provazník se chytil příležitosti hrát od úvodních minut a v 60. minutě zvýšil druhou brankou v zápase na 5:1(znovu akce po pravé straně - Laštovka, Kobes, Vohralík). V 72. minutě se na hřiště podíval poprvé v sezoně Pavel Zeman (Vohralík) a o chvíli později Martin Šmíd (Kobes). Tomáš Čeleda se chtěl také gólově prosadit, několikrát byl vybízen i diváky, ale tentokrát vyšel naprázdno. V závěru jsme ubrali na aktivitě a hosté využili naší lehkovážnosti a snížili na konečných 5:2.

Slapy odehrály povedené utkání. Jesenice měla velké problémy, především v obraně, které náš tým dokázal perfektně využít. Přes pár hluchý momentů jsme odehráli pravděpodobně nejlepší zápas v sezoně. Rozdíl v konečném skóre mohl být i vyšší, ale i tak musela zavládnout spokojenost. Příští zápas hrajeme již tento pátek v 18. 00 v Jílovišti s tamní ,,benfikou“.