05.10.13 | K.Přívoz - Slapy 3:3 (2:1)

Vstup do zápasu jsme měli ještě lepší nežli doma proti Bojanovicím. Rozehráli jsme, pas Vohralíka po pravé straně, Kobes využil zaváhání obrany a Hájek skóroval. Již po 45sec jsme vedli 1:0. Chvíli na to přidal regulérní branku i Martin Radina, ale pro vymyšlený ofsajd gól neplatil. V témže okamžiku nastal i menší zlom, aktivita z prvotních deseti minut se vytratila a my začali dělat chyby. První fatální chybu udělal Tomáš Sleza, když pomalou přihrávku Hůlovi dobíhal domácí útočník a musel nedovoleně zakročit. Přišla zasloužená žlutá karta (mohla být červená) a Kameňák měl výhodu přímého kopu z 25m. Luxusní střelou do šibenice vyrovnal domácí kapitán v 11. minutě na 1:1. Pak přišly další chyby v obraně, ale naštěstí ,,kameňáci“ mířili mimo tři tyče. Bohužel již od 25. minuty hráli oba slapští stopeři se žlutou kartou, neboť i Pjedseda jednou tahal za kratší provaz. Chyby v obraně však pramenily i z celkového pojetí hry našeho mančaftu. Střed zálohy byl neviditelný, docházelo k přečíslení, propadaly nám dlouhé balony a zápal pro hru byl téměř nulový. Přišel tedy druhý trest, v 37. minutě centr do vápna a po hlavičce a následné dorážce vedli domácí zaslouženě po poločase 2:1. Slapští odehráli tragických 40 minut. Jednoznačně nejhorší poločas dosavadního průběhu sezony.

O přestávce jsme si jasně řekli, že takhle to dále nepůjde a výsledek se dostavil znovu velmi brzy. Chyba domácích, akce Radiny po pravé straně zakončená střelou na zadní tyč a srovnání stavu v 46. minutě na 2:2. Martin si připsal premiérový gól za slapský tým. Naneštěstí jsme však znovu odpadli herně a otěže převzali hráči přívozu. Několikrát zahrozili nebezpečně a my se bránili i za cenu mnoha zbytečných faulů, z kterých bylo až příliš mnoho přímých kopů, díky Petrovi a štěstěně bezvýsledných. V 67. minutě mohl děkovat rozhodčímu Sleza, který zasáhl podruhé velmi kontroverzně, tentokrát ale nepřišla ani žlutá karta (jasná červená). Vyrovnané skóre mohli kameňáci změnit několikrát, ale nakonec jsme se postarali o další změnu my. Pěkně zahraný rohový kop Radiny trefil důraznou hlavičkou Sleza, který se trefil letos poprvé, a zároveň tak i částečně odčinil zaváhání z první půle. Posledních patnáct minut byl boj o holé tři body. Bránili jsme se v devíti lidech na vlastní půli a míče létaly těsně kolem Hůly (2x i tyč zazvonila). Centrované míče se však dařilo odvracet a v 84. minutě (již byl na hřišti Hess za Šmída) jsme mohli zvýšit na pravděpodobně rozhodujících 4:2, ale Hýř v samostatném úniku nastřelil brankáře. Strach do posledních minut, tří minutové nastavení a v 92. minutě po faulu Hesse odpískaná penalta. Krušný závěr pro slapské, zbytečný zákrok Hesse v pokutovém území (podruhé v sezoně) a srovnání na 3:3.

Zasloužená ztráta bodů přišla v 7. kole v Kamenném přívoze. Přístup většiny hráčů diametrálně odlišný oproti minulé sobotě. Nejezdilo se ani na 70% a někteří z nás byli dost mimo, alespoň takový dojem utkání zanechalo. Každý by si měl sáhnout do svědomí, protože s tímhle přístupem nemáme proti lepším týmům šanci. Na lavičce připravený Michal Provazník by se na hřišti rozkrájel a o některých z nás se to rozhodně nedá říci. Kameňák nebyl slabý soupeř, právě naopak a zvláště pro nás. Myslet si o soupeři, že to jsou nekopové a sfoukneme je jako svíčku (slušně řečeno) je zcela mimo. Kdo nás viděl poprvé, může si říci to samé o nás.

Zlepšení výkonu musí přijít okamžitě, tabulka je vyrovnaná a je třeba sbírat body. Příští utkání hrajeme doma s Jesenicí B, která v 7. kole překvapivě podlehla doma Jirčanům, a tak i hosté budou mít co napravovat. Zápas začíná v 16.00 v Zetor aréně.