28.09.13 | Slapy - Bojanovice 4:0 (2:0)

Nastoupili jsme v sestavě: Hůla – Jan, Sleza (C.), Pergler, Vohralík – Hýř, Čeleda, Beitler, Laštovka – Kobes, Hájek. Na střídačce připravení Petrák, Makes a Hess. Po delší době znovu naskočil Kuba Laštovka, naopak z osobních důvodů chyběl Provazník. Zápas jsme začali ve velké pohodě, zatlačili jsme soupeře a již po šesti minutách jsme se dostali do vedení. Vohralík skvělým pasem našel Kobese, který zamotal hlavy obráncům a s přehledem zakončil. Hosté dvakrát zahrozili z přímého kopu, ale absence obvyklého počtu vysokých hráčů a přehled Hůly zabránil gólům. Stejně tak my jsme na druhé straně mohli zvýšit skóre, ale Kuba Laštovka mířil těsně vedle levé tyče. O chvíli později se však po parádním centru Jardy Hájka prosadil důrazný Čeleda a vedli jsme již 2:0. Poslední velkou šanci měl po centru Čeledy hlavičkující Sleza, ale zády brance trefil brankářovu náruč. Poločasové vedení bylo zcela zasloužené a rozdíl mohl být jistě vyšší než dvougólový.

Lepší vstup do druhého poločasu jsme si nemohli přát. Kuba Laštovka po rozehrávce prošel přes tři hráče hostů, a z téměř nulového úhlu trefil přesně k tyči. V 46. minutě byl tedy stav 3:0 pro Slapské. Poté přišlo ještě několik příležitostí, především rychlost Kobese a Hájka a průniky po stranách dělaly hostům značné problémy. Pak jsme si vybrali hluché místo i my, když jsme byli bez pohybu, opadla aktivita a Bojanovice měly více ze hry. Naštěstí výborné čtení hry Petra Hůly a tentokrát i hra nohou zabránili korigování skóre. Velkou šanci spálili hosté v 75. minutě, kdy se po nedorozumění Perglera s Hýřem dostali za obranu, ale perfektní zákrok Hůly udržel nulu na našem kontě. Bohužel z následného rohu přišla zbytečná hra rukou od Jardy Hájka a hosté měli výhodu pokutového kopu. Ovšem penalta mířila vedle levé tyče a Hůla slavil již druhou vychytanou desítku v sezoně. V té době již byli na hřišti i střídající Hess(Beitler) a Petrák(Vohralík) a v 76. minutě poslal na hřiště trenér Zápotočný Martina Šmída(Hájek). Poslední hřebíček do rakve hostů přidal znovu Tomáš Čeleda, jenž se prosadil tvrdou dorážkou po střele Vaška Kobese, který oproti minulému zápasu sehrál velmi dobrých devadesát minut. V závěru se znovu zaskvěl Petr a my tak mohli slavit velké vítězství a první nulu v sezoně.

Bojanovičtí tentokrát nastoupili v pozměněné sestavě oproti našim minulým duelům, když chyběl Šimáček, tvrdě hrající ,,blonďák“ a další. I proto si myslím, že hra založená na dlouhých nákopech brankáře neměla příliš valné výsledky. Nám se naopak několikrát zdařila kombinace a hráči odevzdali maximum, což vedlo k jednoznačnému výsledku. Jak postupně přichází hráčská obměna obou týmu, tak lehce uvadá vyostřenost zápasu, ale stále se jedná o důležité tři body a velké vítězství. Jistě jsme potěšili Habyho, který si nyní rád zajde na pivko do hospody v Boja. Ještě pochvalme Zdenka Hesse, který skvěle vyčistil stromořadí.

Příští zápas odehrajeme na hřišti předposledního týmu tabulky, a tím je poslední z trojice nováčků – Kamenný přívoz. Pozor, výkop už v 16.00!!!