21.09.13 | Slapy - Libeř 1:2 (1:1)

První poločas mohl již v úvodu orámovat pokutový kop, ale hostující forward naopak inkasoval žlutou kartu za nafilmovaný pád. Již od 10. minuty hrál Sleza se žlutou, když si dával přednost s Čeledou a musel hasit na poslední chvíli. Náznaky šancí byly, ale v úvodu spíše hrozili hosté. Změnu skóre přinesl rohový kop z 22. minuty, kdy si skvěle naběhl Kuba Jan a hlavou překonal brankáře. Dvě minuty poté jsme mohli zvýšit na 2:0, ale hlavička Hájka orazítkovala břevno. Hosté vážně zahrozili v 36. minutě, kdy šel útočník do brejku, ale sám tváří tvář Hůlovi selhal. Bohužel vyrovnání přišlo do konce poločasu, když se z přímého kopu z 20 metrů parádně trefil kapitán Libře. Poločasové skóre nerozhodné 1:1.

Do druhé půle již nenaskočil nemocný Vohralík, kterého vystřídal Šmíd. Začátek vyšel lépe hostím, kteří zakončili nebezpečnou akci střelou do tyče. I my jsme vzápětí měli velkou příležitost, neboť brankář byl potrestán žlutou a byla šance rozehrávky v pokutovém území. Naneštěstí rozehrávka Beitlera a Slezy skončila ve zdi. Pěkným průnikem se prezentoval Čeleda, ale střeleckou pohodu zatím marně hledá. Libeř hrozila především nebezpečnými brejky, hlavně útočník s číslem 10 dělal svojí rychlostí obrovské problémy slapské obraně. Největší šanci jsme měli v 72. minutě, kdy kolmici podél malého vápna nevyužil ani jeden z dvojice Beitler – Šmíd, chyběl krok k dorážce a veledůležitému vedoucímu gólu. Znovu se budu opakovat, ale stejně jako v předešlých zápasech, tak i nyní nás podržel Petr Hůla, takže buďme rádi, že takovou jistotu mezi tyčemi máme. V závěru nám chyběl kousek ke vstřelení branky, ale nakonec přišlo rozuzlení. Hosté rychle rozehráli autové vhazování, přihrávka do vápna a střela k tyči byla vítězná. Těžký direkt v 86. minutě, ale přesně o takové situaci byla druhé půle, kdo dá rozhodující druhou branku. Hosté zvítězili ve vyrovnaném utkání 2:1.

Je škoda, že již podruhé v sezoně jsme ve vyrovnaném zápase padli. Znovu rozhodovali maličkosti a jednou z nich může být i využití střídajících hráčů. Již podruhé v sezoně jsme nevyužili plnou lavičku. Myslím si, že právě v takových to utkání by čerstvá krev v druhé části druhého poločasu pomohla. Přeci jen, když se Jarda Hájek zatáhl s křečemi do obrany, tak jsme v útoku byli téměř bezzubí, zároveň k tomu přičtěme Vaškův páteční večer a viditelný úbytek sil. Jak Michal, tak Zdeněk by svým zápalem jistě přispěli ke zvýšení aktivity.Slapy Olé…

Příští utkání hrajeme znovu doma a čeká nás derby s Bojanovicemi !!!