14.09.13 | D.Jirčany - Slapy 1:2 (0:0)

První poločas jsme nezačali špatně, několikrát jsme využili zaváhání domácí obrany. Především šance Kobese v 7. minutě volala po gólu. Povedená klička obránci i brankáři, ale zbytečně složité řešení situace a střela mířila mimo tři tyče. Většinu času se hra odehrávala ve středu hřiště. Domácí několikrát zahrozili, ale ke skórování měli stejně tak blízko jako my. Především jsme měli problémy obsazovat hráče při obranné činnosti, hlavně střed zálohy byl spíše útočně laděn. V závěru poločasu ještě mohli být Jirčany rádi, že rozhodčí Sliacký nevyloučil domácího stopera, který tvrdě atakoval Kobese, ač již měl žlutou kartu. Stav po 45 minutách nerozhodný 0:0.

Bylo více než zřejmé, že tým, který vstřelí první branku zápasu, bude ve velké výhodě. Naneštěstí pro nás, hráči Jirčan tak učinili již ve 48. minutě, když překonali, jinak znovu výborně chytajícího Hůlu. Vyrovnání v podstatě zařídil nepovedeným odkopem Pergler. Míč skončil v autu a rychlá rozehrávka domácích na brankáře skončila nepřesným odkopem, který vystihl Kobes a vyrovnal na 1:1, zároveň vstřelil třetí gól ve třetím zápase za Slapy. Velkou šanci poté spálili Jirčany, když tváří tvář Hůlovi vyšli naprázdno. My jsme měli také několik příležitostí, ale zbrklost a přehnané individuální řešení bylo bez výsledků. V 65. minutě musel pro zranění střídat Petrák(přišel Provazník). Když už jsme branku vsítili, tak byl gól pro domnělý ofsajd zakončujícího Slezy neuznán. Už se zdálo, že zápas dospěje k remíze, ale přišla hvězdná chvíle Hesse. Akce započatá kombinací obranné dvojice Perglera s Makesem, byla zakončena neochvějným průnikem do pokutového území a následnou střelou k tyčiJ. Slapy tak v samém závěru dotáhly vyrovnané klání k vítězství. Parádní závěr a sladká tečka v podobě tří bodů z hřiště soupeře.

Vítězství ze hřiště soupeře vždy povzbudí, zároveň pokud je tvrdě vybojované. V nepříliš pohledném utkání jsme dokázali vydřít tři body a slapští zaslouží pochvalu, že se hrálo naplno s nasazením a bojovností až do samotného závěru. Teď nás čekají dva domácí zápasy a bodovat je nutnost. Pozor, tuto sobotu s Libří již v 16.30