31.08.13 | Zlatníky - Slapy 4:1 (3:0)

Zlatníky nastoupily do prvého poločasu v slušném tempu. Především jsme měli velké problémy zachytávat dlouhé pasy za obranu, z kterých vzniklo hned několik gólových příležitostí. Naše hra vypadala bohužel tragicky. Nikomu se nechtělo, nedokázali jsme si nahrát a znovu chyběl patřičný důraz. Obrana byla pod tlakem a chybovala, ale ani útok se zálohou příliš nepomohly, když každý druhý balon se vracel obratem k pokutovému území. Taktické fauly k přerušení hry na polovině soupeře asi neznáme, takže rychlonozí útočníci v domácím dresu byli v laufu. Jeden z bleskových úniků skončil pokutovým kopem, když si domácí útočník zahrál na Limberského (fauloval Sleza) a rozhodčí stojící na půli byl neoblomný. Petr Hůla však zasáhl výtečně a držel naše šance. Nedlouho poté jsme však již inkasovali. Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, dlouhý balon po lajně a přesná střela. V podobném duchu se nesly i další dvě branky, ano, přesně jak píši, tak rychlé to bylo. Naše střelecká potence byla nulová, snad jen šance po rohu, kdy hlavičkoval Provazník nad břevno, stojí za zmínku. Nepomohlo nám ani zranění domácího brankáře, kterého vystřídal hráč z pole, ale střela mezi tři tyče byla pro slapské oříšek. Poločas tak pro nás dopadl velmi neslavně, jen díky Petrovi v bráně jsme odcházeli pouze s třemi góly.

Do druhé půle jsme šli s cílem zjednodušit hru, pokusit se nechybovat a rychle snížit, ale již po pěti minutách jsme inkasovali počtvrté, kdy Franěk ztratil míč a Hůla byl bez šance. V tu dobu již domácí skandovali ,,dejte jim bůra“ a popravdě jsme byli zralí možná i na víc. Paradoxně však čtvrtý gól pomohl spíše nám. Zlatníky ubraly a my jsme v posledních dvaceti minutách zlepšili hru směrem k domácímu pokutovému území. Vašek a Tomáš Hýř se ocitli tváří tvář brankáři, ale netrefili ideálně. Až v 77. minutě prostřelil domácího brankáře Kobes, naneštěstí pro slapské se jednalo o jediný úspěch v tomto utkání. V druhé půli si zahráli i hráči z lavičky (Makes - Franěk, Hess – Provazník). Konečné skóre tedy 4:1 pro Zlatníky.

Zaslouženě jsme prohráli utkání ve Zlatníkách, když domácí byli hladovější, fotbalovější, důraznější, prostě po většinu zápasu jednoznačně lepší. Je k zamyšlení, když nám chybí nasazení a zápal pro hru již v druhém podzimním utkání. Pokud chybí fotbalovost, je třeba to nahradit důrazem a bojovností. Pakliže chybí všechny tyto aspekty, tak zápas skončí podobným výsledkem, ne-li horším. Samozřejmě nám dnes chyběl Jarda Hájek, ale i s ním bychom to měli s tímto výkonem velmi těžké. Příští utkání nás čeká favorit soutěže, který dosud nezaváhal a to tým Vestce v sobotu v 17:00.