15.06.13 | Slapy - D.Břežany 7:2 (2:1)

Na čerstvě střiženém pažitu začali domácí aktivnější hrou na rozdíl od minulého víkendu. Naneštěstí pro nás musel brzy střídat Vojta, který si natáhl sval a do hry musel jediný náhradník trenér Zápotočný. Většina hráčů se snažila o kombinační hru a šance na sebe nenechali dlouho čekat. Série rohů však branku ještě nepřinesla a ani hosté neskórovali z přímého kopu z hranice velkého vápna. První gól padl až v 31. minutě, kdy se parádním slalomem předvedl Jarda Hájek (poprvé v sezoně i kapitán) a nedal hostující obraně sebemenší šanci. Neuběhlo ani pět minut, když se do útoku zapojil i Tomáš Sleza, po rychlé rozehrávce s Petrem Vohralíkem našel přesným centrem Martina Šmída, jehož volej nekompromisně zapadl k levé tyčceJ. Zápas jsme měli ve své režii, avšak individuální chyba ve středu hřiště dala hostům příležitost a ti v 39. minutě snížili na 1:2. Ihned z rozehrávky jsme mohli znovu navýšit vedení, ale střela Slezy T. z půlky hřiště skončila o metr vedle. Do kabin jsme odcházeli s jednogólovým náskokem.

Druhý poločas jsme odstartovali znovu lépe než hosté. Šance střídala šanci a v 54. minutě se po rohu prosadil hlavičkou Kuba Laštovka. Slapy ovládaly hru a hosté v druhé půli téměř neohrozili branku Petra Hůly. Další gólová akce se zrodila v 66. minutě, kdy se po kombinace Čeleda – Zápotočný, prosadil druhým gólem v utkání snově hrající Šmíd. Jen minutu poté přidal pátý gól i hrající trenér Zápotočný. Poté to byl ze strany domácích koncert, i když gólu chtěl docílit téměř každý, a tím i některé šance vyzněly do prázdna. Bylo tomu tak i v 72. minutě, kdy se míč dostal k osamocenému trenérovi, který však místo přihrávky na zcela volného Kubu Laštovku volil složité zakončení (přihrávkou by potěšil i diváky, neboť další runda panáku by se nesla). Zkompletovat hattrick, ano je tomu tak, i když to zní jako z říše snů, mohl Martin Šmíd v 75. minutě, ale hlavičku namířil jen do boční sítě. Šestou branku tak přidal až Kuba Laštovka, když lehkou střelou z malého vápna překonal hostujícího brankáře.

Vyvrcholení sezóny a gól roku však přišel o tři minuty později. Martin Šmíd se postavil k rohovému kopu a zrodila se legenda. Psychicky podpořen dvěma góly se rozhodl pro kulišárnu a nádherným střelocentrem nachytal hostujícího brankáře. Roh do kopce a úžasná střela zapadla do šibenice. Zmrazený brankář jen mohl sledovat oslavy a vyrýsované tělo našeho MAKESE, který završil HATTRICK. V nastavení ještě hosté zkorigovali výsledek na konečných 7:2. Závěrečný zápas nemohl dopadnout lépe, suverénní výkon, pěkná hra, dostatek gólů a spokojené tleskající publikum, které do varu dostal především parádní výkon Martina Šmída olééé!!!

TJ Sokol Slapy zakončil jednu z nejlepších sezon za poslední roky. Sezóna 2012/13 přinesla celkem 40 bodů a aktivní skóre 66:56. Oproti minulým sezónám jsme zvýšili střeleckou potenci a naopak zpevnili obranu. Loňské skóre 48:104 vypadá v porovnání s letošním až nerealisticky. Podzimní část přinesla 23 bodů a jarní 17. Škoda jen velké marodky v druhé polovině jarní části, mohli jsme nasbírat ještě nějaké body navíc.