09.06.13 | Slapy - Libeř 2:2 (1:0)

Za silného větru a bouřkových mračen na obzoru, tak započal zápas se zpožděním téměř dvaceti minut. Slapští hráči začali podstatně lépe než-li v Bojanovicích. Několik šancí a aktivita hráčů vedla k prvnímu gólu. V 11. minutě potáhl míč středem hřiště Krmela, našel volného Makese a jeho centr zúročil Hájek ve vedoucí branku. Hosté několikrát zahrozili, ale trefit tři tyče jim dělalo problémy. Dobrou příležitost po chybě Tomáše Slezy neproměnil ani unikající hráč hostí Kos. Největší šance domácích poté přišly z nakrátko rozehraných rokových kopů. Dvakrát v rozmezí deseti minut se v téměř 100% šanci ocitl Tomáš Sleza, ale ani jednou nedokázal hlavou zužitkovat pěkný centr Ládi Matouška. Poločas tak skončil těsným vedením slapského týmu.

Druhý poločas odstartoval další zmařenou šancí Sokolu Slap, kdy po centru Makese znovu mimo hlavičkoval Sleza, kterému tento zápas příliš nevyšel. Zmařené šance na zvýšení skóre, větší aktivita hostujícího týmu, to vše vedlo k vyrovnání v 64. minutě. Po faulu Matouška zahrávali hosté pokutový kop, který nadvakrát proměnil brankář Meteoru. Uběhly pouhé tři minutky a Slapy inkasovaly podruhé, když hosté využili nepovedený odkop Petra Hůly. Studená sprcha v rozmezí několika minut pro domácí, kteří však zápas nezabalili. V 75. minutě vystřídal Makes(Vohralík) a do útoku se vysunul Matoušek. O pět minut později po faulu na Tomáše Slezu došlo k přímému kopu a z 22m se míč z kopačky kapitána nádherně snesl do šibenice a Slapy vyrovnali na konečných 2:2. Pozitivním poznatkem ze zápasu byl především výkon Krmely a Vojty(musí potrénovat, aby byl znovu Messííí), kteří naskočili do zápasu po dlouhé době, ale oba dva ukázali, že budou velkým kladem do příští sezony, pokud si tedy nerozmyslí své plány!!!

Jaro nám nevychází dle představ, ale cíl získat alespoň 40 bodů je stále reálný, ač jsme z víkendového dvojutkání vytěžili pouhý bod, což je velkým zklamáním. Bohužel jsme ztratili i další zraněné hráče. V současnosti tak máme pomalu více zraněných hráčů než aktivních. Doufám tedy, že alespoň na poslední zápas se sejdeme ve slušné sestavě a pokusíme se dobýt hranici 40 bodů, která by se s radostí zapíjela na závěrečné párty v Rotundě.  Poslední zápas sezony, s již jistým sestupujícím týmem do IV. třídy, tedy Dolníma Břežanama, začíná tradičně v sobotu v 17. 00.