25.05.13 | Štěchovice B - Slapy 3:0 (0:0)

Bohužel nešvar posledních zápasů nás provázel i v tomto utkání, neboť zranění a jiné problémy vyřadily: Zeman, Vohralík, Chroust (zranění), Pergler červená a Franěk v práci. Nastoupili jsme v sestavě: Hůla – Sleza, Matoušek(C.), Sleza, Petrák – Jeřábek, Laštovka, Čeleda, Šmíd– Hájek, Provazník. Na střídačce byli připraveni Matoušek Tomáš, Haby do branky a pro případ nouze trenér Zápotočný. Domácí tentokrát neposílili o hráče z A-týmu, ale i tak proti nám nastoupil zkušenější a kvalitní tým v sestavě: Schejbal – Pátek, Turea, Cihelka, Havlíček  - Balvín, Ciencala, Sklenář, Hájek - Řehák, Denk. V případě vítězství mohly Štěchovice B s předstihem slavit postup do Okresního přeboru.

První poločas utkání přinesl vyrovnanou partii. Dalo by se říci, že jsme byli místy i lepším týmem, tedy alespoň v počtu gólových příležitostí. Prvních patnáct minut zápasu bylo s minimem příležitostí, ohrožení branky přicházelo jen po standardních situacích. První větší šanci měl v 19. minutě hostující Hájek, ale trefil těsně mimo tři tyče. V téměř 100% šanci se ocitl o chvilku později Michal Provazník, který si naběhl na zadní tyč a málem trefil odražený balon(důraz!!!). Domácí poté zahrozili z rohového kopu, ale výsledek stejný jako v našem případě. V 33. minutě zahrával Matoušek přímý kop a hlavička Tomáše Slezy skončila o patnáct čísel mimo. Ještě větší šance přišla ke konci poločasu, kdy byl na hranici pokutového území faulován Provazník, ovšem následná střela Matouška skončila jen ve zdi. V závěru se předvedl famózním zákrokem i Petr Hůla. První dějství znamenalo až nečekaně slušnou hru v našem podání. Oproti předchozím zápasům se konečně jezdilo naplno, jak řekl Maky: ,,Začneme na 150% a budeme přidávat“… v závěru asi odejdeme.Vytknout by se však dalo chybějící důraznější zakončení ve vápně.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změny, naopak domácí prostřídali Ráže za Pátka a Kůnu za Řeháka. Právě nově příchozí Kůna se postaral po zbytečně ostrém zákroku na Petráka o naše první střídání, když zraněného Tomáše musel vystřídat Maty, který se přesunul do středu zálohy a na kraj se posunul Laštovka. V druhém poločase byli již domácí nebezpečnějším týmem, ale buď nás podržel výborným výkonem chytající Hůla, nebo domácí netrefili branku. My jsme výrazněji zahrozili pouze dvakrát. Nejprve po faulu na pronikajícího Laštovku (ve vápně???) netrefil Matoušek branku a o pár minut později se prezentoval perfektním zákrokem i domácí brankář Schejbal. Matoušek zahrával přímý kop, který tečoval Sleza T., ale znovu chyběly centimetry. Po těchto akcích se již většina střetnutí odehrávala na slapské polovině hřiště. V 68. minutě Štěchovice musely vystřídat zraněného Kůnu, který odnesl střet s Čeledou krvavým šrámem. Na hřiště vběhl Čmakal, který měl bohužel i lví podíl na prvním gólu. V 70. minutě vstřelil důležitý úvodní gól utkání domácí Hájek. Navíc křeče ze hry vyřadily hostujícího Jardu Hájka, a jelikož trenér nebyl připraven zasáhnout do hry, tak jsme posledních patnáct minut museli dohrávat v deseti lidech. Nejenom tento faktor, ale i úbytek fyzických sil vedl k dalším ztrátám. Domácí ovládali utkání a přidali ještě dvě branky, když se v 76. minutě (z evidentního ofsajdu) prosadil Sklenář a v samém závěru pečetil výsledek Denky. Hráči Štěchovic B tak mohli slavit postup do Okresního přeboru. Solidně se prezentoval i rozhodčí Kubíček z Prahy, který odřídil překvapivě vcelku poklidné derby v pohodovém tempu a bez větších chyb.

Nesehráli jsme špatný zápas a do první branky jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale pak byl výsledek bohužel jednoznačný. Proměňování gólových příležitostí a lepší fyzická připravenost nás znovu stály body. Herně jsme prožili určitě lepší utkání než v předešlých kláních, každý odevzdal maximum, velmi dobře zachytal i Petr Hůla, ale výsledek nemůže být ničím jiným než zklamáním. V příštím zápase nás na domácí půdě od 17.00 čeká zápas s Libří a chtělo by to konečně přidat i nějaké body.