18.05.13 | Slapy - Hvozdnice B 2:4 (2:2)

Hosté bojují o záchranu, tudíž i tentokrát jsme se střetli s týmem posíleným o hráče z A  týmu. Právě jeden z těchto hráčů si již ve 2. minutě utkání naběhl na dobře kopnutý roh a nekompromisní hlavičkou po chybě Tomáše Slezy nedal šanci Hůlovi. Naštěstí jsme dokázali téměř ihned reagovat a z protiútoku se prosadil Hájek střelou na zadní tyč. O zajímavé okamžiky tedy nebyla nouze od začátku utkání. Domácí obranu zlobil především rychlonohý útočník, který několikrát provětral Perglera a Slezu. Šancí bylo dost na obou stranách, další velkou spálil Hájek v 19. minutě., většina příležitostí však končila mimo branku. Na další změnu skóre jsme si museli počkat až do závěru poločasu. Tomáš Sleza poslal centr na Jardu Hájka, ten potáhl balon po pravé straně a ve vápně doklepl Laštovka. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet dlouho. V 44. minutě zahrávali hosté znovu rohový kop, Čeleda pouze odvrátil balon zpátky do malého vápna a chybu hosté využili k vyrovnání. Zajímavý poločas tak dospěl k remíze 2:2.

Druhý poločas začali stejně jako první hostující hráči rohovým kopem, naštěstí bez výsledku. My jsme kontrovali stejnou šancí, ale hlavička Slezy skončila mimo. Vedoucí gól na 3:2 jsme mohli přidat v 56. minutě, ale hosté ubránili velkou šanci a naopak z protiútoku sami udeřili. Poté došlo k prvnímu střídání, kdy zraněného Zemana musel vystřídat Petrák. Snaha o vyrovnání byla, ale chyběl kousek štěstí a více obětování a důslednosti v pokutovém území. V 80. minutě dostal domácí Pergler červenou kartu, kdy po zbytečné zasekávačce ztratil balon a musel faulovat hostujícího útočníka, ten si následně zlomil ruku a po zápase skončil v sanitním voze. Bohužel i hosté z Hvozdnice dohrávali v deseti lidech, neboť lavička zela prázdnotou. Naopak my jsme ještě vystřídali Jeřábka za Šmída (třetí možnost střídání jsme si zbytečně šetřili příliš dlouho a Provazník si tentokrát nezahrál). Slapy si v závěru nevytvořili dostatečný tlak a naopak inkasovali čtvrtý gól.

Z posledních tří utkání tak máme hrozivé skóre 2:13 a jsme bez bodu. V tabulce se již dotáhlo Vrané a i ostatní týmy nejsou daleko. Dobře rozjetá sezona může skončit slabým průměrem, pokud budeme pokračovat v podobném duchu. Příští utkání hrajeme ve Štěchovicích, což nebude žádný med a s podobným přístupem nemůžeme uspět. Musíme se kousnout a trochu zabojovat, většina z nás má na mnohem lepší výkony, což se již potvrdilo v předešlých utkáních. Všechno souvisí s naším přístupem, který v posledních týdnech velmi polevil. Aktivita téměř nulová, jen odehrát zápas a zase zpátky domu. I to jedno pivo po zápase a něco si říct k zápasu by pomohlo, neboť pomlouvat se pak za zády je bezpředmětné a má opačný důsledek.

Závěrem chci poděkovat Honzovi Chroustovi, Pavlovi a Péťovi za celodenní pobyt na slapském hřišti.