05.05.13 | Jíloviště B - Slapy 6:0 (1:0)

Slapská základní jedenáctka doznala mnoha změn oproti vítěznému derby se Slavojem: v brance Hůla, obrana zleva Sleza P., Čeleda, Sleza T.(C.), Pergler, v záloze pětice Jeřábek, Petrák, Matoušek T., Laštovka, Chroust a v útoku osamocený Provazník. Na lavičce byli připravení trenér Zápotočný a po téměř roce a půl i Roman Tůma. Složení sestavy tedy nebylo ideální, ale s taktikou zahustit střed hřiště a se snahou důsledně dostupovat hráče jsme vstoupili do zápasu na podmáčeném terénu v Jílovišti. Úvod utkání přinesl na obou stranách řadu nepřesností, několik rohových kopů, ale bez výrazného ohrožení branek. Domácí zahrozili několikrát prodloužením výkopu brankáře, z čehož přišla i první žlutá karta zápasu, kterou dostal už v 18. minutě Tomáš Sleza. Domácí měli herní převahu, ale stoprocentní šanci si vypracovali slapští hráči. K Provazníkovi se dostal odražený míč, ale tváří tvář brankáři selhal. Zanedlouho poté se Jílovišti podařil pěkný míč za obranu a unikající forward přepadl přes Hůlu a rozhodčí odpískal penaltu (žlutá karta Hůla), kterou bez problémů Jíloviště proměnilo v jedinou a vedoucí branku prvního poločasu.

Zetor měl v zápase lehce zadřený motor, ale snaha odvrátit porážku byla v poločase několikrát omývána, ale přetavit ji v realitu bohužel pokulhávalo. Prvních pět minut druhé půle nebylo špatných ze slapského pohledu, ale byli to domácí, kteří v 50. minutě skórovali po chybě Petra Hůly podruhé. Chvíli na to zvýšili již na rozdíl tří branek a následoval typický ,,armagedon“ pro hráče Slap, protože když už prohrát, tak s pořádným rancem na cestu domu. Hra se po třetím gólu v síti Hůly totálně rozsypala a Jíloviště si hrálo se svým soupeřem. Kombinace neexistovala, z naprosté většiny hráčů odešla snaha o změnu výsledku. Hlavně se vytratila bojovnost, neboť přinejmenším ta by v těchto chvílích měla následovat. Naopak jsme po hřišti začali chodit, alibisticky si nahrávat a nakopávat míče dopředu, které se však okamžitě vraceli zpět. Otázkou tedy zůstávalo, o kolik gólu vlastně prohrajeme. Nakonec v naší síti skončilo šest přesných zásahů (62, 71 a 85. minuta) a řada dalších visela ve vzduchu. V druhé půli do utkání naskočili Tůma za Petráka a Zápotočný za Matouška.

Těžké hodnotit zápas, neboť s velkou ostudou jsme odjeli toto jaro z Jíloviště. Ano, částečně nás může omluvit absence hráčů a posílení soupeře o hráče z A týmu, ale přesto bychom měli podat alespoň bojovnější výkon, když už nám to v zápase nejde po fotbalové stránce. Nestalo se to poprvé v letošní sezoně, hlavně na jaře máme problém zvládat druhé poločasy, i když speciálně v tomto zápase nevyšel v podstatě ani jeden. Myslím si, že jsme se příliš nechali ukolébat výsledky, docházka na jarní tréninky je tristní (průměr 7 hráčů + péťa) a ono to jaksi přestalo šlapat, neschopnost přihrát si, úbytek fyzičky atd. Takto to dál nepůjde!!!  Takže jestli chceme tuto sezonu ukončit na solidním místě, měli bychom začít více makat a míň kecat, což platí i pro mě, Howgh.