27.04.13 | Slapy - Davle 3:2 (2:0)

První poločas nabídl na úvod několik nepřesností a boj ve středu hřiště. První šanci zápasu si připravili hosté, kdy se povedeným pasem za obranu prezentoval Houdek, naštěstí útočník Slavoje netrefil ideálně. Za nedlouho po této šanci udeřili poprvé domácí, když Pergler pěkným pasem našel Chrousta a celou akci nekompromisní levačkou zakončil Pavel Zeman. Slapy byly aktivnějším týmem a další šanci připravil Hájek, který byl faulován na hranici velkého vápna Mlejnským (žlutá karta). Z následujícího přímého kopu mohl zvýšit Matoušek již na 2:0, ale střela trefila pouze zeď z hráčů. Zvýšení skóre tak přišlo až v 33. minutě, kdy Pavel Sleza rozehrál akci středem hřiště, našel Jardu Hájka a na dorážku Roberta Fraňka byl již brankář krátký. Domácí ještě zahrozili přímým kopem, ale hlavička Tomáše Slezy skončila vedle branky, podobně si vedli i davelští o chvilku později. Poslední významnou událostí prvního poločasu bylo vyloučení Lukáše Zelenky, který nevybíravým skluzem zasáhl Jardu Hájka a paní rozhodčí Navrátilová neváhala tasit červenou kartu a poslat Lukáše s předstihem do sprch.

Hosté nastoupili do druhé půle oslabení o jednoho hráče, bohužel i domácí oslabili, neboť Jarda Hájek musel z utkání odstoupit (poraněný kotník, střídal Jeřábek). Jirka se přesunul na levý kraj zálohy a do útoku přešel Kuba Laštovka. Ač byli domácí v přesile, hlavní děj druhého poločasu se odehrával především na jejich polovině. Hra se změnila podobně, jako tomu bylo v utkání s SK Vrané. Davelští hrozili především ze standardních situací, hned v úvodu rozehrávali několik nebezpečných rohů a přímáků. Především přímé kopy zahrávali hosté skvěle, a právě z jednoho takového přišlo i snížení skóre, kdy Mlejnského centr nedoskočil Sleza a na zadní tyči byla hned trojice volných hráčů, kteří neměli problém se zakončením. Vyrovnání přišlo okamžitě poté, kdy z rozehrávky došlo ke ztrátě míče a několika chybám slapských hráčů. Franěk špatně zpracoval těžký balon, Tomáš Sleza pozdě zareagoval na náběh útočníka a Petr Hůla zůstal přikovaný na malém vápně a hostující útočník neměl problém s přelobováním Hůly. Studená sprcha pro domácí, kteří během minuty ztratili těžce nabité vedení. Po srovnání skóre se hra víceméně vyrovnala. Slavoj zahrozil z přímého kopu, kdy i za přispění silného větru chytila střela Mlejnského nádhernou trajektorii, naštěstí pro domácí orazítkovala pouze břevno. Pak zazvonila domácím i levá tyč, kdy se po zmatku ve velkém vápně nejlépe zorientoval Petrák. Slapští měli také několik šancí, ale většina skončila nepřesným zakončením nebo odmáváním ,,domnělého“ ofsajdu. Zápas směřoval k nerozhodnému výsledku, i proto Zetor v závěru ještě posílil útočnou fázi, když se do hry zapojili Šmíd s Provazníkem, a právě tito dva společně s Chroustem byli strůjci rozhodující branky zápasu. V 89. minutě našla Chroustova přihrávka nabíhajícího Provazníka, který svým třetím jarním zásahem zajistil Zetoru další důležité tři body.

Hra v druhém poločase znovu nevýrazná, ale přes podařený první poločas a bojovnost v závěru zápasu zasloužené tři body. Nutno říci, že hru v obou poločasech výrazně ovlivnil i silný vítr. Pouze na lavičce hostí sledoval celé utkání i Zdeněk Hess, který náš tým opustil po druhém jarním zápase pro malou herní vytíženost

Zápas provázel i zvýšený zájem fanoušků, o čemž svědčí i téměř devadesát vypitých piv. Každopádně šťastnější byli po zápase domácí fanoušci a hráči, kteří zároveň využili zaváhání vedoucích Štěchovic a ztráta na první místo nyní činí pouhé dva body, což je pro Slapy v začínající poslední čtvrtině sezony fantastickým výsledkem. Tento úspěch byl i řádně prodiskutován a zapit v hospodě u videa ze zápasu. Příští utkání hrajeme výjimečně až v neděli v 17.00 , kdy se střetneme s týmem Jíloviště B.