13.04.13 | Slapy - Jesenice B 2:1 (0:0)

Výkopem jsme zahájili první poločas utkání, které svou ,,atraktivitou“ nejspíše předčilo i druhý poločas z domácího zápasu s SK Vrané. Hra obou týmů se odehrávala spíše ve vzduchu než po zemi, domácím hráčům se příliš nechtělo hrát, kombinace vázla. Z prvních patnácti minut stojí za zmínku snad jen střela Čeledy, která však skončila nad břevnem. Bohužel podobně jako proti Černošicím, tak i proti Jesenici bylo střel po hříchu málo. První žlutou kartu utkání opět uviděl Jarda Hájek a za nedlouho poté i Franěk. Právě tito dva měli na svědomí další šanci domácích, ale zakončující Franěk dobré pozici netrefil ideálně míč. Hosté byli mírně lepším týmem, ale gólových příležitostí bylo také pomálu. Výrazně zahrozili až v 33. minutě, kdy střela z hranice vápna skončila těsně nad břevnem. Největší šanci prvního poločasu v závěru nevyužil Tomáš Sleza, který si naběhl na pěkný centr Ládi Matouška, ale z blízka na přední tyči hlavou trestuhodně minul.

Druhý poločas se začal odvíjet v podobném duchu jako ten první. Hodně nepřesností, nakopávané míče, slabá aktivita a chybějící důraz. V 55. minutě došlo k prvnímu střídání, kdy Šmída nahradil Provazník. O pár minut později však přišel zbytečný faul Slezy před velkým vápnem (+-25m) a z následujícího přímého kopu se parádně trefil hostující hráč. Domácí tak byli poprvé na jaře v situaci, kdy prohrávali a museli dohánět soupeřův náskok. Dlouho
se nedařilo, až v 67. minutě zabojoval na levé straně Kuba Laštovka, ale pěknou přihrávku podél brankové čáry znovu nevyužil Franěk. Chvíli poté mohli jeseničtí zvýšit vedení, kdy se hostující útočník prosadil pěknou individuální akcí, naštěstí zakončení pokulhávalo. V 78. minutě došlo k druhému střídání, kdy ,,pjedsedu“ chytajícího křeče musel nahradit Tomáš Matoušek (cituji Ivana: ,,Hoďte tam toho buřtíka!“), načež Maty vystartoval z lavičky a příjemně překvapil svým výkonem na hřišti. Situace si vyžádala zvýšení útočné aktivity, především tedy Láďa Matoušek se přesunul do útoku a v 84. minutě jsme se dočkali vytouženého vyrovnání. Po faulu na Provazníka zahrával Matoušek L. přímý kop a premiérový gól ve slapském dresu zaznamenal Jirka Jeřábek, kdy konečně došlo k důraznému zakončení v malém vápně. Konečný obrat v utkání přišel po dalším povedeném centru Ládi Matouška a dorážce Roberta Fraňka, který podobně jako Jeřábek skóroval poprvé za slapský tým. Rozhodčí Lébl v posledních minutách ještě dal hostům šanci rozehrát rohový kop, ovšem deja vu z Jesenice se naštěstí nekonalo.

Zetor Slapy tak získal i přes bídný výkon důležité tři body. Hra sice v posledních zápasech není příliš atraktivní, chybí postupná kombinace a využití krajních záložníků ze zápasu se Zvolí, ale umění obracet zápas z nepříznivého stavu je také pozitivem. Nakonec, buďme rádi za současnou situaci. Vždyť sice řešíme problémy s naší hrou, ale musíme si uvědomit, že z prvních čtyř jarních utkání máme 10 bodů, což není věru zlé. V tabulce držíme druhé místo se ziskem 33 bodů a pro Slapy s fantastickým skóre 51:26, když naproti tomu v loňské sezoně jsme skončili těsně nad hranou sestupu s 18 body a tragickou bilancí 49:103. Takže více optimismu a hojnější účast na tréninku.