06.04.13 | Černošice - Slapy 2:2 (1:2)

Do zápasu jsme vyběhli v lehce pozměněné sestavě oproti předešlému utkání. Pracovní povinnosti naneštěstí nedovolili Láďovi Matouškovi  účastnit se dnešního zápasu, a tak na místo druhého stopera se přesunul Jirka Jeřábek, kterého na levém kraji zálohy nahradil Petr Vohralík. V brance tradičně Petr Hůla, obrana zleva Sleza P., Sleza T. (C.), Jeřábek, Pergler, v záloze Vohralík, Čeleda, Zeman, Chroust a v útoku Franěk s Hájkem. Na lavičce připraveni Petrák, Šmíd, Provazník, trenéři Zápotočný a Müller, vedoucí mužstva Chroust a ne zcela uzdravený Jakub Laštovka. Již jen z tribuny přihlížel Zdeněk Hess, který neunesl ,,konkurenci“ ve slapském týmu a odešel na hostování do Davle.

Úvod utkání zprvu vypadal, že i třetí jarní zápas zvládnou slapští bez větších obtíží. Hned ve třetí minutě se po průniku na pravé straně prosadil nekompromisní střelou Jarda Hájek. Jen o dvě minuty později mohl zvýšit Tomáš Sleza, ale z přímého kopu mířil těsně vedle pravé tyče. Prvních deset minut se domácí trápili, ale vše se změnilo v 11. minutě, kdy v pokutovém území zahrál Ivan Pergler rukou a rozhodčí odpískal penaltu, kterou domácí hráč proměnil střelou k tyči. Od tohoto okamžiku se hra změnila. Domácím vstřelený gól zvedl sebevědomí, naopak hosté začali chybovat a pouze nakopávat balony, což nemělo žádný pozitivní výsledek. Černošice měly další dvě slibné šance, když jednu zmařil skluzem na poslední chvíli Jirka Jeřábek (žlutá karta) a střela kapitána skončila na břevně. Slapy si poté připsali znovu pouze žlutou kartu a naprosto zbytečnou, když Jarda Hájek si zahrál na Diega Maradonu v pokutovém území Černošic. Hrál se poločas plný špatných přihrávek, faulů a jejich nepřesného posuzování, čímž se i rozhodčí sám dostal pod tlak, který měl problém zvládat. Po jednom ze soubojů hřiště musel opustit Petr Vohralík, když si po dopadu na zem zlomil zápěstí, na levou stranu zálohy tak nastoupil Tomáš Petrák. I přes špatný výkon jsme do kabin šli za stavu 2:1, když nejprve hlavičku Tomáše Slezy vytáhl brankář na roh, ovšem z následného rohu se již po druhé v zápase prosadil Hájek. Vedení po bídném prvním poločase bylo jediným pozitivem.

Zlepšení herního výkonu se bohužel nedostavilo ani v poločase druhém. Kvalitních akcí po zemi bychom napočítali na prstech jedné ruky a to přičtěme domácím k dobru, že hřiště bylo velmi kvalitní. Na trávníku však nebyl poznat rozdíl, že pro Černošice se jednalo teprve o první mistrovské utkání na jaře. Domácí útočili ve více lidech a z jedné takové šance se jim povedlo i vyrovnat. Střídající hráč využil chybu obrany, prosmýkl se mezi Jeřábkem a Perglerem a srovnal na 2:2. Chvíli na to musel zažehnat nebezpečí Tomáš Sleza, kdy tvrdým zákrokem zastavil únik domácího útočníka (žlutá karta a domácí musel ze hřiště). V 65. minutě se na hřiště dostal i Martin Šmíd za Perglera. Důležitý okamžik přišel v 70. minutě, kdy se nechal za zbytečné oplácení po odpískání vyloučit Pavel Sleza, který byl sice faulovaný, ale takovéto zkratovité jednání je zcela zbytečné. Na levého beka se stáhl Jarda Hájek a zbytek utkání již mnoho zajímavého nenabídl. Nepomohlo ani střídání Provazníka za Fraňka. Zápas tak dospěl k remíze 2:2.

S předvedenou hrou nemohl být nikdo spokojen a po podzimním utkání ve Vraném se jednalo o druhý nejhorší zápas letošní sezony. Rozhodčí utkání také nepomohl, když rozdal celkem 9 žlutých karet a jednu červenou. Po tomto utkání tak můžeme počítat jen ztráty, bod ze hřiště posledního celku tabulky je málo, Petr Vohralík zlomené zápěstí a další dva hráči se potkali v motole na úrazovce. Zlepšení hry musí přijít již v příštím utkání, které hrajeme doma v sobotu v 16.30 s Jesenicí B.