30.03.13 | Slapy - Vrané 3:0 (3:0)

Sestava oproti minulému zápasu doznala dvou změn, když v útoku nastoupila nová posila Robert Franěk a na pravého beka se vrátil ,,pjedseda“ Pergler. Utkání tedy začal v brance Hůla, v obraně zleva Sleza P., Matoušek(C.), Sleza T., Pergler, v záloze Jeřábek, Čeleda, Zeman, Chroust a v útoku Hájek s Fraňkem. Na lavičce byli ještě připravení Šmíd, Provazník, Hess, Vohralík a Petrák. Pouze jako divák přihlížel stále nemocný Jakub Laštovka a chyběl Vilda Krmela.

První poločas utkání měl přesně opačnou podobu, nežli podzimní utkání ve Vraném. Domácím se hned od začátku povedlo několik akcí, které vyústily i v první branku zápasu. Láďa Matoušek si vyměnil míč s Jardou Hájkem a přesně zakončil mezi nohy hostujícího brankáře. Nedlouho poté pěknou přihrávkou Hájek vybídl ke skórování i Honzu Chrousta, který ,,zařadil trojku“ a téměř z poloviny hřiště si došel pro jubilejní desátou branku sezony a dostal domácí do dvougólového vedení. Hosté se v první půli k ohrožení branky Hůly téměř nedostali, za zmínku snad stojí jen nebezpečně zahrávaná autová vhazování až do malého vápna. Gólový účet první půle uzavřel v 35. minutě Jarda Hájek a do kabin tak šli slapští, stejně jako proti Zvoli, s náskokem tří gólů.

Druhý poločas však tak povedený fotbal nepřinesl a domácím se již tolik nedařilo. Útočná snaha se vytratila, hosté měli možnost tvořit hru. Naštěstí ani jim se příliš nedařilo směrem dopředu a kromě několika standardních příležitostí se k jasné gólové šanci nedopracovali. Zmínit můžeme snad jen házenkářský úder ,,Pjedsedy“, který byl odměněn žlutou kartou. Z lavičky si poté ještě zahráli Petrák, Hess a Vohralík, ale ani tato střídání nepomohla ke zlepšení hry domácích v druhé půli. Zápas tak nakonec skončil vítězstvím Slap 3:0 a to především díky povedené první pětačtyřicetiminutovce. Škoda jen reakcí některých fans, kteří i přes viditelnou snahu hráčů stále spatřují pouze negativní rysy na slapské hře, ať se hraje o záchranu či o přední příčky, což je špatně a k zamyšlení hodné!!!

Slapy tak vyhrály i druhé jarní utkání a upevnily si druhou příčku v tabulce za týmem Štěchovic B, který doma porazil Bojanovice také 3:0. Byla by škoda takto rozjetou sezonu zakončit jinak než umístěním v první pětce. Vítěznou šňůru se Slapy pokusí prodloužit příští sobotu v 16. 30 v Černošcích, a pokud nebude příroda proti, tak pro hráče Černošic se bude jednat o první jarní utkání, tak jim ho pojďme znepříjemnit.