23.03.13 | Zvole B - Slapy 1:4 (0:3)

Po povedené podzimní části bylo důležité vstoupit pozitivně i do té jarní. Sestava doznala několika změn, když chyběli „Pjedseda“, „Casey“, Jakub Laštovka, Vilda Krmela (neomluvený!) a ještě Dan Reiter a Gedy, kteří náš tým na jarní část již opustili. První utkání tedy začalo v brance s Petrem Hůlou, v obraně zleva Sleza P, Matoušek, Sleza T.(C), Petrák, v záloze Jeřábek, Čeleda, Zeman, Chroust a v útoku Provazník s Hájkem. Na lavičce ještě připravení Šmíd, Hess a brankář Muller. Soupeř nastoupil v kombinované sestavě, proložené mládím i zkušenostmi.

Slapskému týmu se povedl vstup do utkání, kdy již po několika málo minutách se v zajímavé pozici ocitl Michal Provazník, ale nepodařilo se mu skórovat. Po dalších deseti minutách se akce znovu opakovala, když po rychlém rozehrání se k míči dostal Chroust a přízemní střelou vyzval Provazníka ke skórování, tentokrát se Michalovi zadařilo a Slapy se možná překvapivě dostali do vedení přibližně v 15. minutě. Krátce poté se po pravé straně znovu prosmýkl Honza Chroust a centrem do vápna připravil další gólovou šanci, kdy nejprve netrefil míč ideálně Jarda Hájek, ale následná dorážka Michala Provazníka již měla sladkou tečku a Slapy se dostali do dvougólového vedení. Domácí Zvole v prvním poločase neměla příliš gólových příležitostí, výjimkou snad dva nepříjemné závary po rohovém kopu a jeden zdařený centr, který i za přispění větru a zákroku Hůly skončil těsně nad břevnem. Naopak nám se vedlo i nadále a přišla odměna. V 37. minutě se k přímému kopu postavil Láďa Matoušek a povedeným zahráním vyzval ke skórování Tomáše Slezu, který placírkou trefil přesně a Slapy se dostali do zaslouženého třígólového vedení. První poločas skončil zaslouženým vedením Slapského týmu 3:0. Za zmínku stojí i opravdu nefotbalové počasí, teplota pod nulou a k tomu studený vítr nahrávaly spíše Winter Classic, než-li prvnímu jarnímu utkání.

Do druhé půle soupeř prostřídal dva hráče a očekával se jeho nápor a snaha o vyrovnání. Naneštěstí pro Slapy přišla i branka na 1:3, kdy se po naší zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště prosadil střídající hráč střelou na zadní tyč. Nedlouho poté se Zvole dostala k přímému kopu z nebezpečné vzdálenosti(cca 19m), ovšem fantastický zákrok Hůly zabránil snížení na rozdíl jedné branky. Jednalo se možná o klíčový okamžik, neboť v 65. minutě se parádní akcí po pravé straně prosadil Honza Chroust, který obešel dva protihráče i brankáře a míč dovedl až za brankovou čáru. Poté se na hřiště dostal i Martin Šmíd za Petráka, následně i Hess za Provazníka. Druhá půle již nebyla tak vydařená ze slapského pohledu, ale co je důležité, byla vítězná. Výkon týmu v prvním jarním utkání byl příkladný, vyzdvihovat jednotlivce by bylo bezpředmětné, protože každý bojoval a jezdil na 120%, a tak by tomu mělo být i po zbytek sezóny!!!

Doufejme, že ostatní utkání se ponesou v podobném duchu a Slapy se budou pohybovat na předních příčkách až do konce jarní části sezony, rozjeté je to výborně klucíííí !!! Zveme Vás k druhému jarnímu utkání, které odehrajeme na domácí půdě s SK Vrané v sobotu v 15.00 !