05.11.11 | Radlík - Slapy 2:1 (0:1)

Vlastně celá sobota nezačala dobře. K dlouhodobě zraněným a nemocným se přidal Pavel Zeman a opět Pavel Pešek, zase nepřišel Tomáš Matoušek a tentokrát ani Petr Pšenička a dopředu avizoval neúčast Tomáš Muller. Celé dopoledne jsme obvolávali možné hráče a trnuli, jestli nás bude alespoň jedenáct. Naštěstí se uzdravil Vilda Krmela a přišel neplánovaně Láďa Matoušek, takže jsme nakonec, po krátkém extempore s brankařem a jeho ztracenými věcmi, byli kompletní a měli v záloze na lavičce ještě Honzu Zápotočného pro případ, že by se někdo nedej bož e zranil.

V brance po delší době začal Marcel Čeleda, na stoperu Láďa Matoušek a před ním Tomáš Petrák. Pravého obránce standardně předseda klubu Ivan Pergler a vlevo Pavel Sleza. Zálohu zprava tvořil Jakub Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a vlevo kapitán Martin Šmíd. V útoku se pak objevila dvojice Pepa Nádraský s Vildou Krmelou. Na lavičce byl tedy ještě připravený Honza Zápotočný.

Zápas začal pro nás poměrně dobře. Již ve 12. min zatáhl po pravé straně míč do vápna domácích Kuba Laštovka, prudkým centrem našel před brankou Pepu Nádraského, který prostřelil domácího brankáře 1:0. Pokračovali jsme v aktivní hře, ale i přes další šance (Pepa, Vilda) jsme druhý gól přidat nedokázali. Domácí se postupně oklepávali a začali si vytvářet šance, především z mnoha standardních situací. Ale jelikož byl v naší brance famózně chytající Marcel Čeleda, ani z jedné šance se do přestávky ne dokázali prosadit.

Do druhé půle jsme nastoupili poněkud zakřiknutě a už v 53. min jsme za pasivitu pikali. Po rohu se ve snaze odvrátit míč srazil Láďa s Marcelem, a domácí se štěstím srovnali na 1:1. Gólu ale předcházel zkrat rozhodčího, kdy odpískal nejprve faul na našeho brankáře (musíme sportovně uznat, že nebyl) a až pak padl gól, který rozhodčí následně i přes jasné přerušení hry uznal. Bohužel to nebyl jeho poslední sporný moment v utkání. Zápas pokračoval převážně ve středu hřiště. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit šanci. Až v 80. minutě, při sprinterském souboji tělo na tělo, upadl, jak později domácí útočník přiznal únavou, a k překvapení všech rozhodčí odpískal pokutový kop! I přes velkou strkanici a dohadování, kdy rozhodčí evidentně ztratil přehled o utkání a dění v něm (mylně označil i údajného viníka faulu) a zbytečnému rozčilování některých našich hráčů, proměnili domácí nabídnutou šanci a šli krátce před koncem utkání do vedení 2:1. Nadechli jsme se k poslednímu náporu a po krásném průniku Kuby Laštovky a jeho sražení musel rozhodčí „fouknout“ penaltu i pro nás. Bohužel, zřejmě předchozím dějem hodně rozhozený Láďa Matoušek ji na rozdíl o d domácího hráče proměnit nedokázal.

Takže další smolný zápas a ztráta alespoň jednoho bodu. Tentokrát sice zase úřadoval rozhodčí, který ve druhé půli evidentně připískával domácím, ale to je klasický český fotbal: Nedáš - dostaneš. No a tak jsme zase dostali.

Příští utkání v sobotu 12. 11. 2011 od 14:00 proti Libři. Tak snad se sejdeme a něco ještě uhrajeme. Moc času na to již nemáme.

brankář: M. Čeleda, stoper: L. Matoušek, pravý obránce: I. Pergler, levý: P. Sleza, předstoper: T. Petrák

záložní čtveřice zprava: J. Laštovka, T. Čeleda, J. Chroust,M. Šmíd (c)

v útoku: J. Nádraský, V. Krmela

trenéři: R. Musil, J Nádraský, vedoucí mužstva: L. Chroust st., asistent rozhodčího J. Hájek st.