04.06.11 | Slapy - Hradištko B 1:0 (1:0)

Minulé vítězství nám vedle tří bodů přineslo, bohužel, i zranění Kuby Laštovky. To, že nemůže nastoupit, jsme se definitivně dozvěděli až při předzápasové rozcvičce. Oproti minule, chyběli ještě Láďa Matoušek (práce) a také Roman Tůma, který se zranil ráno na Strnadech. Téměř neřešitelnou situaci, jak sehnat alespoň jedenáct hráčů tak nakonec pomohl vyřešit Honza Zápotočný, který se kvůli fotbalu vrátil ze šumavské chalupy o den dříve (všechna čest) a na poslední chvíli se objevivší Broňa Sooky, který vynechal svých pět sobotních odpoledních piv a byl tak pl ně připraven nastoupit ve slapském základu. Na lavičku se, poprvé na jaře, posadil teď již opět hrající trenér Pepa Nádraský.

V brance chtěl formu z posledního zápasu udržet Haby, stoperské duo tvořili Tomáš Sleza s předstoperem Tomášem Matouškem, na pravé straně kapitán a předseda oddílu Ivan Pergler a na levé straně, novopečený dvojnásobný otec Tomáš Petrák. Záložní řada zprava Honza Zápotočný, Honza Chroust, Adam Krmela a Martin Šmíd, no a v útoku Pavel Pešek a již zmiňovaný Broňa Sooky.

Za teplého letního počasí, za řízení rozhodčího Lébla, sledována asi 30 diváky, začala obě mužstva opatrně. Překvapivě, i přes slátanou sestavu jsme byli nebezpečnější a dokonce jsme si vypracovali několik tutových šancí. Bohužel, ani šance Broni, kdy se ocitl sám tváří v tvář brankáři hostů, ani střela Honzy Chrousta (břevno), brankou neskončily. Gól vstřelil až Adam Krmela po pěkné přihrávce z naší poloviny od Tomáše Slezy, umístěnou střelou k pravé tyči soupeřovi branky 1:0 (40. min.) Do šaten jsme mohli jít ještě s lepším výsledkem, ale další Honzova střela skončila tentokrát na spojnici tyče a břevna.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem neinkasovat a vydržet s fyzičkou co možná nejdéle. V 60. minutě nastoupil k prvním jarním minutám trenér Pepa Nádraský, který vystřídal o střídání žádajícího Broňu. Postupně se pak dostal do tří velkých šancí, ale jak bylo a je jeho zvykem, ani jednu neproměnil. A protože Habásko tentokrát jistými zákroky udržel čisté konto, připsali jsme si po hubeném, ale zaslouženém vítězství 1:0, další tři body do tabulky a tím definitivně potvrdili účast ve III. třídě okresní soutěže i v další sezoně.

Na závěr chci poděkovat všem hráčům za bojovný výkon, který dokázali zopakovat po stejně dobré hře v minulém týdnu. Všichni hráči odehráli celý zápas na hranici svých možností. Od brankáře, přes obranu, zálohu a útok. Nakonec, ani ten Broňa vyloženě nezklamal.

Příští zápas hrajeme na hřišti již definitivně sestupujícího Mníšku B, v sobotu 11.6.2011 od 17:00. Tak snad se nás zase sejde alespoň těch jedenáct kusů.

brankář: T Muller, stoper: T. Sleza, pravý obránce: I. Pergler (kapitán), levý T. Petrák, předstoper: T. Matoušek, záložní čtveřice zprava: M. Šmíd, J. Chroust, A. Krmela, J. Zápotočný, v útoku: P. Pešek, B. Sooky (60. min J. Nádraský)

hrající trenér: J. Nádraský, vedoucí mužstva L. Chroust st., asistent rozhodčího J. Hájek st.