23.04.11 | Davle - Slapy 4:1 (2:0)

K zápasu jsme se sešli, poprvé na jaře, bez kapitána Ládi Matouška a pro bolesti zad chyběl i druhý z Matoušků – Tomáš. Naopak, po dvouzápasové pauze se o návrat na trávník chtěl pokusit Jarda Hájek ml. Jinak jsme byli v podstatě kompletní, včetně Honzy Chrousta. Brance začal Tomáš Muller, v obraně zleva Pavel Sleza, libero a kapitán Kuba Laštovka, na předstoperu Tomáš Sleza a vpravo Petr Vohralík. Záložní čtveřice zleva Karel Kovařík, Honza Chroust, Adam Krmela a Tomáš Petrák, v útoku Jarda Hájek ml. s Pavlem Peškem. Na lavičce zůstal předseda oddílu Ivan Pergler a Martin Šmíd.

Za pěkného velikonočního počasí, na dobře připraveném hřišti, jsme začali další jeden z existenčních zápasů. Taktika byla stanovena, hlavně s ohledem na chybějícího Láďu Matouška, ale i na přítomnost Jardy Hájka, s cílem hrát jednoduše, jistě a nekomplikovaně v obraně se snahou o rychlé protiútoky s využitím právě rychlého a průbojného Jardy. Bohužel, hned v 7. min se Jardovi obnovilo zranění a tím pro něj, zřejmě definitivně, tato soutěžní sezona skončila (vystřídán Martinem Šmídem). Bez Jardy v útoku a s naivní o brannou hrou jsme pak v podstatě neměli šanci. První gól jsme dostali již ve 12. minutě, kdy Davle zužitkovala jeden ze svých rychlých protiútoků do naší pomalé a nedůrazné obrany 1:0. Následně ve 25. min namazal Kuba míč davelskému útočníkovi, který naštěstí nedal. Ve 26. min se do šance dostal Pavel Pešek, ale na míč v posledním momentě nedosáhla. Další šanci, asi největší v zápase, si vypracoval Karel Kovařík, který dokázal zpracovat dlouhý pas Kuby, avšak slabou střelu brankář Davle vyrazil a nikdo z našich dorazit nedokázal. Ve 33. min přišel trest. Při dalším rychlém útoku domácích atakoval Kuba v šestnáctce as i nejlepšího davelského hráče, který upadl. Zákrok byl rozhodčím posouzen jako faul a z nařízené penalty zvýšili domácí na 2:0, což byl i poločasový výsledek.

V 50. minutě zahráli domácí pěknou akci. Dlouhým nákopem na z hloubky pole nabíhajícího obránce překonali náš pokus o ofsajd systém. Hráč si nikým neatakován doběhl pro míč, který naservíroval do našeho vápna a 3:0. Následná hra byla plně v režii hbitých a aktivních domácích, kteří si hezkou kombinační hrou vytvářeli stálou převahu. I přes to jsme v 60. min dokázali snížit, kdy po pěkné kombinaci přišel Makesův centr zprava, který našel hlavu Tomáše Petráka a ten, poprvé v celé letošní sezóně, dokázal vstřelit gól 3:1. Následně jsme se snažili o vstřelení dalšího gólu, ale naše snaha vyzněla vniveč. Naopak, v 87. min jsme dostali na konečných 4:1. To už na hřišti nebyl Tomáš Sleza, který musel být pro problémy s třísly střídán v 65. min předsedou oddílu Ivanem Perglerem.

I přes bojovný výkon další jasná prohra. Bohužel, vedle střelecké nemohoucnosti nám chybí zdravé sebevědomí a agresivita a naše hra je, především v obranné fázi značně naivní. To je zřejmě daň za nezkušenost našeho velice mladého mužstva. Příští zápas odehrajeme v sobotu 30. 4. 2011 od 17:00 na našem hřišti proti Krňanům.

brankář: T Muller, stoper: K. Laštovka (kapitán), pravý obránce: P Vohralík, levý P. Sleza, předstoper: T Sleza (65. min I Pergler), záložní čtveřice zprava: T Petrák, A Krmela, J Chroust, K Kovařík, v útoku: P Pešek, J Hájek (7. min M Šmíd)

trenér: J Nádraský, L Chroust st., vedoucí mužstva J Hájek st, asistent rozhodčího V Braný st.