16.04.11 | Slapy - Vrané 1:1 (0:0)

Soupeř z Vraného přijel v silně oslabené sestavě a stejně jako my, po nepovedeném vstupu do jarní fáze soutěže a třech porážkách. My jsme se, kromě dlouhodobě zraněného Jardy Hájka ml., chybějícího Karla Kovaříka a znovu nehrajícího, tentokrát pro svalové problémy, Honzy Chrousta, sešli téměř kompletní. A to včetně Franty Rákosníka, který měl pomoci v obranné fázi zlepšit náš nelichotivý průměr obdržených branek v jarních zápasech. Sestava tedy byla následující. V brance, tradičně, Tomáš Müller, v obraně zleva Pavel Sleza, libero, kapitán, Láďa Matoušek, na předstoperu právě Franta Rákosník a vpravo Petr Vohralík. Záložní čtveřice zleva Tomáš Petrák, Tomáš Sleza, Adam Krmela a předseda oddílu Ivan Pergler. No a konečně v útoku Jakub Laštovka a Pavel Pešek. Na lavičce zůstali připraveni Tomáš Matoušek, Martin Šmíd a Honza Zápotočný.

Taktika zněla: Aktivní hrou s centry na hrotového Kubu Laštovku si vynutit tlak a šance v pokutovém území hostů a snažit se nějakou proměnit. K tomu měla přispět pevná, zkušená obrana a síla v záložní čtveřici. Zápas začal s malým zpožděním za sledování svazového delegáta před asi 60. diváky. Od začátku jsme měli malou převahu, která vyústila k šanci Ády, který hlavou netrefil branku po pěkném centru Pavla Slezy z levé strany na zadní tyč vranské branky. Pak se k několika nebezpečným šancím dostali i hostující hráči, ale tentokrát jistého Habyho v brance nepřekonali. Hra se pak přelívala ze strany na stranu s ještě několika málo šancemi na obou stranách, kdy asi největší měl Kuba Laštovka, jehož střelu z úhlu vykopával hostující obránce z prázdné branky. Poločas tedy skončil 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s Martinem Šmídem, který vystřídal unaveného a tentokrát nevýrazného Ivana Perglera. Makes se postavil na levou stranu zálohy, ze které se napravo přemístil Tomáš Petrák. Začali jsme aktivně a pěknými kombinacemi jsme v této fázi zápasu soupeře jasně přehrávali. V 55. min právě Tomáš Petrák po pěkné akci na pravé straně načechral míč do šestnáctky soupeře, kde se na vzdálenější tyči prosadil nikým nehlídaný Tomáš Sleza 1:0! V tu chvíli jsme měli utkání jasně pod kontrolou. Zvláště po tom co rozhodčí vyloučil v krátkém čase dva hostující hráče. Ve snaze posílit zálohu jsme vystřídali již dost unaveného Pavla Peška za Tomáše Matouška, který se postavil do zálohy místo Makese, který se tak objevil na hrotu. Chvíli na to začaly brát Ádu Krmelu křeče, takže si prohodil místo s Kubou Laštovkou a šel do útoku. I tak jsme měli mít utkání jasně pod kontrolou a proti devíti hráčům soupeře se měli ještě několikrát prosadit, nebo výsledek alespoň udržet. Ještě osm minut před koncem naskočil za unaveného Tomáše Petráka Honza Zápotočný. Naše hra byla ale čím dál tím více ustrašená. Nebyli jsme schopni vůbec kombinovat, nebo udržet míč mimo dostřel naší branky. Místo toho jsme míč jen odkopávali a to převážně mimo hřiště. Hosté vycítili naši nervozitu a nemajíc co ztratit, začali se i v devíti lidech tlačit před naší branku. K tomu jsme jim velkou měrou pomáhali, především pak k jejich největší a nejnebezpečnější zbrani – dlouhým autovým hodům. A právě jeden takový, v devadesáté minutě, dokázali využit. Láďa Matoušek podskočil míč, jen lehce ho hlavou tečoval, ten doletěl až na malé vápno, kde trefil osamoceného a překvapeného hostujícího útočníka, který ale dokázal skórovat na konečných 1:1 (90. min).

I přes první jarní bod může být spokojen pouze soupeř, který nás udržel v tabulce pod sebou. Pro nás je to jasná ztráta, která nás v konečném součtu bude asi dost mrzet. Nezbývá, než pokračovat a doufat v lepší výsledky. Ale jen doufat nestačí. Bez fyzické připravenosti nikoho neporazíme. A jak jinak, než špatnou fyzičkou, si můžeme vyložit nepovedené závěry jarních střetnutí?

Příští zápas v sobotu 23. 4. 2011 od 17:00 v Davli.

brankář: T Muller, stoper L Matoušek (kapitán), pravý obránce: P Vohralík, levý P Sleza, předstoper F Rákosník,

záložní čtveřice zprava: I Pergler (46. min M Šmíd), T Sleza, A Krmela, T Petrák (80. min J Zápotočný)

v útoku: J Laštovka, P Pešek (75. min T Matoušek)

trenér: J Nádraský, L Chroust st, vedoucí mužstva J Hájek st., asistent rozhodčího V Braný st.