Série špatných výsledků

Hledat hlavní jmenovatele neúspěchu není těžké, jedná se především o neschopnost vstřelit branku ve správný okamžik. Následně nás srazí individuální chyba či taktická chyba, kterou bychom neměli dělat ani v žácích. V každém z posledních tří zápasů, tedy Jirčany, Zvole B a Krňany, jsme nebyly o tolik horším týmem, ale ani jednou jsme nedokázali bodovat. O Libři netřeba psát, tam jsme nechali slušné skóre a tři body na hřišti a v hlavě.

Velké množství gólových příležitostí spálíme, samostatné úniky, penalty, tváří tvář brankáři a nic z toho. Když pak góly dáme, jako v posledním zápase, tak zejména třetí přišel pozdě. Od úvodu druhého poločasu jsme spálili čtyři jasné góly, následně nás soupeř potrestá a my zbytečně ztrácíme. Podobně ve Zvoli, kdy jsme vstřelili vedoucí branku a mohli pojistit dalšími zásahy, tak naopak chybujeme, soupeř ze tří šancí dá tři branky a my jsme zase dole. Šance musíme začít proměňovat, jinak bychom také mohli špatně dopadnout.

Zmínit musím i absenci a docházku. K tréninkům se nemá smysl vyjadřovat, ale i zápasová docházka je špatná. Příliš hráčů na marodce, když se k tomu přidají tři omluvenky pět hodin před zápasem, tak pak hrajeme sotva v jedenácti s tím, že musí nastoupit i ne zcela ready Pjedseda a trenér v jedné osobě. Zdravotní problémy a práce samozřejmě omlouvají, ale jiné typu ,, jsem v Praze, sorry nemůžu“ jsou trošku mimo a k zamyšlení.

Celková atmosféra v týmu není zlá, ti co hrají, se snaží, ale to by mělo být tedy samozřejmostí. Musíme zkusit přidat, jezdit na 120%, po odehrání míče akce nekončí, trošku agrese a především důraz v pokutovém území (viz. Dolní Jirčany, kdy hostující útočník dotlačil míč pinďourem a ještě se rozsekal o tyč), tohle nám prostě často chybí. Tým není oproti minulému roku slabší, minimálně jsme stejně silní, ale chce to nastartovat novou sérii a tentokrát alespoň stejně dlouhou a vítěznou jako je tato s porážkami.

Příští zápas se odehraje v Jesenici, tedy v neděli 12.10 v 16:00. Potřebujeme 3 body, co nejvyšší hráčskou účast a trošku štěstí konečně. Doufám, že Martin Zeman v brance oslaví první čisté konto a úspěšně atakujeme brankáře hostí.

Sestavy a statistiky z posledních tří zápasů:

Dolní Jirčany: Zeman – Sleza P, Sleza T., Laštovka, Jeřábek – Rédr, Matoušek L. (C.), Čeleda, Krmela – Hájek, Petrák - střídal Provazník, Šmíd, Dušek, Matoušek T.

Zvole B: Zeman – Petrák, Sleza T. (C.), Matoušek L., Šmíd – Sleza P., Čeleda, Krmela, Laštovka – Pergler, Dušek (víc nás nebylo bohužel)    B: Krmela, Sleza P.

Krňany: Zeman (C.) – Jeřábek, Hájek, Křuba, Šmíd – Pergler, Rédr, Krmela, Sleza P. – Provazník, Petrák     B: Provazník 2x, Petrák