26.03.16 | Okrouhlo - Slapy 2:3 (2:2)

Přes všechny tyto problémy jsme do prvního zápasu nastoupili v slušné sestavě (lze přečíst v zápise o utkání). Domácí od začátku diktovali tempo a již po pěti minutách měli na kontě čtyři rohové kopy a jednu gólovou situaci. Z úvodního tlaku však branka nepadla, a pak jsme více hrozili my a měli i několik slušných příležitostí. Jednou zachránila domácí branková konstrukce, poté zachytal brankář. Jak to tak bývá, když se daří přijde gól z ničeho a domácí vedli 1:0. Naštěstí jsme zareagovali rychle a o tři minuty později s přehledem srovnal Michal Beitler po přihrávce od Jardy Hájka. Dokonce jsme se dostali rychle do vedení, když zaváhání domácí stoperské dvojice potrestal Michal Provazník (27.minuta). Bohužel i slapští hráči chvíli poté chybovali a v třetině zápasu bylo skóre nerozhodné 2:2.

Druhou půli orámovala individuální akce našeho špílmachra v brance, naštěstí zaváhání Martina Zemana skončilo na tyči a následný odraz v zámezí (jinak zachytal slušně J). Domácí v druhé půli byli aktivnější a měli blíže ke vstřelení branky. Gólovou šanci si však nevypracovali a slapská obrana vydržela. Naopak jsme se v 81.minutě dostali do vedení, když již do prázdné branky dorazil pěknou akci Míla Hošek (střídal v 73. minutě Šmída). Na závěrečné minuty nastoupil i nový hráč Jakub Hrdlička, který je však momentálně zraněný a střídání bylo spíše symbolické(střídal Provazník). Domácí ještě v nastaveném čase měli možnost vyrovnat. Rozhodčí nastavil téměř devět minut nad rámec hrací doby, k čemuž sice neměl sebemenší důvod, ale i přes tuto nepříjemnost jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Do každého zápasu se jde s cílem zvítězit, ale myslím si, že vítězný pokřik po tomto zápase byl pro mnohé překvapivý, vezeme tak parádní tři body na úvod jara. Pochvalu zaslouží celý tým, který zápas odjezdil a vybojoval cenné vítězství (i realizační duo na lavičce Chroust st. -Sleza T. a pomezní Hájek st.). K těm nejlepším na place tentokrát patřili stopeři Matoušek se Zemanem, Jarda Hájek a Michal Provazník. Příští zápas odehrajeme tuto sobotu a to v 16.30 s Libří.