12.11.11 | Slapy - Libeř 3:2 (3:1)

V brance, po posledním velmi dobrém výkonu, dostal před Tomášem Mullerem přednost Marcel Čeleda. Na stoperu začal Láďa Matoušek, předstopera Tomáš Sleza, na pravé straně obrany, tradičně, předseda klubu Ivan Pergler a vlevo, zaskakující, Tomáš Petrák. Záloha pak zprava vypadala následovně: Jakub Laštovka, Honza Chroust, Tomáš Čeleda a Petr Pšenička. V útoku se vedle Pepy Nádraského objevil od začátku kapitán Martin Šmíd. Na lavičce tak zůstali Vilda Krmela s Habym.

Před asi třiceti diváky za krásného, netypicky slunečného počasí, na měkkém a na několika místech divokými prasaty poznamenaném hřišti, začalo utkání velice nadějně. Již v první minutě jsme se dostali k zahrávání rohového kopu. Makesův centr našel ve vápně po delší pauze znovu hrajícího Tomáše Slezu a ten hlavou vstřelil první gól utkání 1:0. Pokračovali jsme v aktivitě při napadání hostujících obránců, kteří měli na těžkém terénu problém s rozehrávkou. V 10. minutě ztratili hosté míč, ten se dostal k Makesovi, který vybídl přihrávkou Pepu a ten střelou z hranice vápna k levé tyči nedal brankářovi šanci 2:0. A do třetice, ve 35 min. opět po chybě hostující obrany, nabídl Pepa přihrávkou míč rozběhnutému Honzovi Chroustovi a ten s jistotou, přehozením brankáře, zvýšil na nádherných 3:0. Pak se přeci jen začala projevovat převaha hostů především ve středu pole a po jednom našem zaváhání prostřelil hostující útočník jinak velice dobře chytajícího Marcela a snížil na přestávkových 3:1 (40. min).

Ve snaze nedostat gól jsme druhý poločas začali poměrně dobře a již ve 46. min. šel Pepa sám na brankáře. Ve snaze si míč co nejlépe připravit ale prováhal vhodný čas ke střele a o míč přišel. Následně jsme vyklidili střed pole a iniciativu přenechali hostům, kteří se nátlakovou hrou snažili snížit a vrátit se tak do zápasu. Naštěstí celá obrana a především brankář hráli bezchybně a poradili si i s několika velice dobrými šancemi hráčů z Libře. Ke konci zápasu přibylo nervozity a agresivity, kdy oba týmy dostaly po několika žlutých kartách. Měli jsme ještě a si dvě velké příležitosti (obě Pepa nedal), ale gól již vstřelili pouze hosté, kdy po chybě snížili z rohového kopu na konečných 3:2 (86. min). To již nebyl na hřišti dobře hrající, ale unavený Tomáš Sleza, kterého v 65 min. vystřídal Vilda Krmela.

Konečně zase body. Po velice vydařeném prvním poločasu se nám výsledek podařilo ubránit. Přesto, že jsme rozhodně nebyli lepší, dokázali jsme vstřelit více gólů a tím po zásluze zvítězit. Díky tomu byla i pozápasová rozlučka se sezónou veselejší. Ale pozor! Zbývá nám odehrát ještě jedno utkání a to v neděli 20. 11. 2011 již od 13:30 ve Zvoli proti místnímu celku B.

brankář: M. Čeleda, stoper: L. Matoušek, pravý obránce: I. Pergler, levý: T. Petrák, předstoper: T. Sleza (65. min V. Krmela)

záložní čtveřice zprava: J. Laštovka, T. Čeleda, J. Chroust,. P. Pšenička

v útoku: J. Nádraský, Šmíd (c)