15.10.11 | Slapy - D.Břežany 4:2 (2:2)

Oproti minulému zápasu proti druhému celku tabulky Vestci, jsme tentokrát proti třetímu celku tabulky z Dolních Břežan, museli výrazně sáhnout do obrany. Předseda klubu a pravý obránce, Ivan Pergler, kvůli pracovním povinnostem stíhal až druhou půli a k nemocnému Vildovi Krmelovi se přidal i předstoper Tomáš Sleza. Když se k tomu přidají dlouhodobě zranění (Jarda Hájek ml., Petr Vohralík) a také chybějící Tomáš Petrák, museli jsme udělat zásadní změnu. Naštěstí, opět přišel Láďa Matoušek, který se tak postavil na libero. Před ním začal Pavel Zeman, na pravé straně obrany musel zaskočit Jakub Laštovka a vlevo pak klasicky Pavel Sleza. Zálohu tvořili zprava Martin Šmíd, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička, no a v útoku pak vedle Pepy Nádraského dostal příležitost Michal Provazník. V brance se znovu objevil Tomáš Muller. Na lavičce byli připraveni Ivan Pergler, Pavel Pešek a náhradní brankář Marcel Čeleda.

Za netypicky slunečního říjnového odpoledne, na perfektně připraveném hřišti před asi dvaceti nejvěrnějšími fanoušky jsme začali pěkně zostra. Již v první minutě, se po centru Ládi Matouška ze standardní situace z levé strany hřiště, prosadil ve vápně hlavou Pepa Nádraský 1:0. Bohužel, radost netrvala dlouho. Hned po rozehrání, z protiútoku, po chybě naší pravé strany, přišel centr do naší šestnáctky, ze kterého také hlavou, padlo vyrovnání 1:1. Nenechali jsme se rozházet a pokračovali v aktivní hře, která nám přinášela s poustu šancí, které ale byly většinou likvidovány pozorným hostujícím brankářem. Břežanští, zaskočeni naši aktivitou, se do šancí dostávali zřídka, ale ta jejich největší „smrděla“ gólem. To se hosté dostali na hranici naší šestnáctky k odraženému míči a nikým neatakováni se dostali ke třem (!) střelám. Naštěstí nedali. Naopak po rychlém protiútoku a hezkém naběhnutí se dostal k míči za obranu Honza Chroust a pro něj netypicky hlavou, obhodil vyběhnutého brankáře 2:1. Z vedení jsme se znovu netěšili dlouho. Po pěti minutách, těsně před přestávkou, se tentokrát po chybě na levé straně dostal hostující hráč do našeho vápna, kde si jeho centr srazil do brány Haby 2:2. Škoda. Ač jsme byli lepší, opět jsme inkasovali hloupé góly.

Do druhé půle jsme nastoupili odhodláni utkání nepustit a vyhrát. Dál jsme pokračovali v útočné hře, záloha fungovala perfektně, takže jsme hosty jasně přehrávali. Obrana zastavovala ojedinělé protiútoky soupeře a zakládala naše protiútoky. Po jednom z nich se k hostující bránce dostal Honza Chroust, jenž našel před brankou samotného Michala Provazníka, který ve druhém utkání za sebou vsítil svůj druhý gól na 3:2. Na hřiště přišel Ivan Pergler, který vystřídal právě unaveného Michala. Ivan se postavil na svůj post pravého obránce a do útoku se tak dostal Makes. Pokračovali jsme dál v kombinační hře a po jednom centru Ivana, se míč dostal na naběhnutého Petra Pšeničku, který akci ještě vyšperkoval nezištnou nahrávkou před prázdnou branku, takže pro Pepu nebylo vůbec těžké vstřelit svůj druhý gól v zápase a uzavřít výsledek na konečných 4:2. Do zápasů se ještě podívali Pavel Pešek (za Martina Šmída) a netradičně v útoku Marcel Čeleda (za Pepu Nádraského).

Konečně perfektní hra celého mužstva. Jistá obrana, aktivní záloha a produktivní útok. Když budeme takto pokračovat, máme ještě šanci. Hned v příštím kole se můžeme otestovat na půdě asi největšího rivala v Bojanovicích, a to v sobotu 22. 10. 2011 od 15:30.

brankář: T. Muller, stoper: L. Matoušek, pravý obránce: J. Laštovka, levý: P. Sleza, předstoper: P. Zeman

záložní čtveřice zprava: M. Šmíd (c) (70. min P. Pešek), T. Čeleda, J. Chroust, P. Pšenička,

v útoku: J. Nádraský (88. min M. Čeleda), M. Provazník (55.min I. Pergler)

trenéři: R. Musil, J Nádraský, vedoucí mužstva: L. Chroust st., J. Hájek st. asistent rozhodčího J Mejsnar