08.10.11 | Slapy - Vestec 3:4 (0:3)

Kromě nemocného Vildy a chybějících Pavla Peška, Tomáše a Ládi Matouška, jsme byli kompletní. Po nevydařeném posledním zápase dostal v brance před Marcelem Čeledou příležitost Tomáš Muller. Na stoperu nastoupil Pavel Zeman, před ním kapitán Tomáš Sleza, vlevo jeho bratr Pavel a na pravé straně obrany pak předseda klubu Ivan Pergler. Zálohu zprava tvořili Tomáš Petrák, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička, v útoku se pak objevili Kuba Laštovka s Pepou Nádraským. Na lavičce byli vedle náhradního brankáře Marcela Čeledy připraveni Martin Šmíd s Michalem Provazníkem.

Na dobře připraveném, po nočním dešti příjemně změklém hřišti, za již klasického sychravého podzimního počasí asi před třiceti diváky jsme začali sympaticky útočně. Již v první minutě se po chybě hostující obrany dostal do stoprocentní příležitosti Pepa Nádraský, ale sám před brankářem skórovat nedokázal. Bohužel jak rychle jsme začali, tak rychle i přestali hrát a naopak jsme začali kupit chyby. Po jedné z nich dostali vestečtí šanci rozehrát dva přímé kopy. Ten první zablokovala zeď, ale po zbytečném faulu dostali hosté druhou šanci, kterou střelou do šibenice naší branky využili 0 : 1 (8. min). Bohužel naše chyby pokračovaly a po další standardní situaci, tentokrát rohu, jsme neuhlídali hlavičkujícího hráče a opět inkasovali 0 : 2 (11. min). Zkorigovat mohl Petr Pšenička nebo Tomáš Petrák, ale ani jeden z nich netrefil na malém vápně hostů nahrávku z levé strany po uniku Pepy. Naopak, ve 26. min jsme opět laxně přistoupili k bránění rohu a z odraženého míče inkasovali potřetí 0 : 3. To byl i poločasový výsledek.

Do druhé půle jsme nastoupili se snahou alespoň zkorigovat výsledek vstřelením gólu. Bohužel, vinou nepřesností a ustrašenou hrou ve středu hřiště jsme přicházeli o míč a nedařilo se vytvářet brankové příležitosti. Až v 59. min vysunul Ivan Pergler Pepu Nádraského, který zpětnou přihrávkou našel ve vápně Petra Pšeničku, jenž se chytře zbavil obránce a pohotovou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci 1 : 3. V této chvíli se lámal zápas. Měli jsme více ze hry a začali se tlačit před branku znervóznělých hostů. Bohužel, zaúřadoval do té doby dobrý rozhodčí, když písknul vymyšlenou penaltu po tygřím skoku hostujícího útočníka. 4 : 1 (65. min). To už byl na hřišti Makes, který vystřídal Tomáše Petráka. Následně v útoku Pepu nahradil Michal Provazník a hned se uvedl gólem, kdy rybičkou trefil centr Ivana Perglera 4 :2 (74. min). Náš nápor pokračoval a v 76. min se do centru Makese položil Honza Chroust a bombou k tyči snížil na 3 : 4. Bohužel, přes snahu se zbytek zápasu odehrál spíše dohadování s rozhodčím, který evidentně po chybně odpískané penaltě ztratil kontrolu nad utkáním.

Škoda, zase prohraný první poločas, který vlastně rozhodl utkání. Nedali jsme šance a zbytečně inkasovali po školáckých chybách. Pozitivním momentem jsou vstřelené góly a předvedená hra v poslední čtvrthodině zápasu. Tak snad příště, v sobotu 15. 10. 2011, znovu doma, tentokrát proti Dolním Břežanům a již od 15:30.

brankář: T. Muller, stoper: P. Zeman, pravý obránce: I. Pergler, levý: P. Sleza, předstoper: T. Sleza (c)
záložní čtveřice zprava: T. Petrák (50´ M. Šmíd), T. Čeleda,j. Chroust, P. Pšenička,
v útoku: J. Nádraský (70´ M. Provazník), J. Laštovka
trenéři: R. Musil, J. Nádraský, vedoucí mužstva L. Chroust st., asistent rozhodčího J. Hájek