24.09.11 | Slapy - Jesenice B 0:5 (0:2)

Při absenci nemocných Pavla Zemana a Pepy Nádraského a z rodinných důvodů chybějícího Tomáše Petráka, dostali tentokrát prostor mladí hráči. Jen předsedovi klubu Ivanovi Perglerovi, který do zranění odehrál cca 40 minut a Martinovi Šmídovi je přes třicet let. Ostatním hráčům je maximálně lehce přes dvacet let. Ale bohužel, takto mladý tým si se zkušenými hráči v béčku Jesenice poradit nedokázal.

V brance nastoupil Marcel Čeleda, na pravé straně obrany předseda klubu Ivan Pergler, vlevo Pavel Sleza a stoperská dvojice byla tentokrát tvořena Tomášem Slezou (c) a Jakubem Laštovkou. V záložní čtveřici nastoupili zprava Makes, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku poprvé od začátku dostal příležitost Michal Provazník a Vilda Krmela. Na lavičce zůstali Tomáš Matoušek, Pavel Pešek a druhý gólman Tomáš Muller.

Zápas začal za pěkného, skoro letního podvečera za sledování asi třiceti diváků náporem domácích, který vydržel asi deset minut. Následně jsme se přizpůsobili hře hostů, kteří v podstatě jen nakopávali míč na útočníky, což se nám dařilo eliminovat pomocí ofsajd systému. I tak se ale po chybě již v 5.min řítil hostující útočník sám na Marcela, který však dokázal hostujícího hráče vychytat. Z protiútoku následovala naše první a vlastně i poslední tutová příležitost, kdy po hezké akci s vysunutím Makese na p ravé křídlo a jeho centru do vápna, nedokázal nikdo z našich hráčů dokopnout míč z malého vápna do prázdné brány. A jak jsem psal, to bylo z naší strany vše, co se dalo považovat za příležitost. Naopak, přišel odevzdaný výkon plný ustrašenosti, nedůraznosti a nefotbalovosti, který korunovaly fatální chyby obrany, jež dokázali hosté z větší části využít. Nejprve se hostující útočník obtočil v 15. minutě kolem Kuby, proběhl neatakován do vápna a zpětnou přihrávkou našel dalšího hostujícího hráče, který vstřelil úvodní gól zápasu (0:1). Ve 40. min odešel ze hřiště pro obnovené zranění Ivan Pergler, jehož vystřídal Tomáš Matoušek. Bohužel, hned v následující minutě opět nikým nehlídán, odcentroval z levé strany hostující hráč, míč přelétl naše tři obránce a další volný hostující hráč se z voleje nechytatelně trefil pod břevno naší branky (41. min 0:2).

Do druhé půle jsme nastoupili s přáním něco se s tím pokusit udělat. To se nám také povedlo. Sice jsme nezlepšili žalostný výkon ani herní projev, zato jsme však nechali vyniknout hostující útočníky, kteří nám opět po školáckých chybách obrany, přidali další tři góly (70., 75., 80. min) na konečných a zasloužených 0:5. To už na hřišti nebyl Michal Provazník, kterého v 55. min nahradil Pavel Pešek.

Příští zápas hrajeme v sobotu 1. října již od 16:00 na hřišti posledního Hradišťka B. Že je to zápas existenční asi nemusím připomínat.

brankář: M Čeleda, stoper: T. Sleza (c), pravý obránce: I. Perger (40. min T. Matoušek), levý: P. Sleza , předstoper: J. Laštovka

záložní čtveřice zprava: M. Šmíd, T. Čeleda, J. Chroust, P. Pšenička,

v útoku: V. Krmela, M. Provazník (55. min P. Pešek)

trenéři: R. Musil, J Nádraský, L. Chroust st., vedoucí mužstva: J. Hájek st., asistent rozhodčího J Mejsnar