17.09.11 | Davle - Slapy 4:1 (2:0)

V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.

Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).

Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.

Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

Příští zápas v sobotu 24. 9. 2011 od 16:30 na domácím hřišti proti týmu Jesenice B.

brankář: M Čeleda, stoper: P. Zeman (c), pravý obránce: I. Perger (65. min M. Šmíd),  levý: P. Sleza (75. min M. Provazník), předstoper: T. Sleza,

záložní čtveřice zprava: J. Laštovka, T. Čeleda, J. Chroust, P. Pšenička,

v útoku: J. Nádraský, T. Petrák (55. min P. Pešek)