10.09.11 | Slapy - Jíloviště B 1:0 (0:0)

V bráně tentokrát nastoupil Habásko, který zastoupil Marcela Čeledu, jenž lehce přetáhl rodinnou oslavu a v rámci bezpečnosti raději zůstal pouze mezi diváky. V obraně zleva P.Sleza, P.Zeman ( c ), T.Sleza a J. Laštovka, zálohu tvořil M.Šmíd, T.Čeleda, J.Chroust a P.Pšenička, v útoku nastoupili V.Krmela a T.Petrák. Na střídačce byl připraven T. Matoušek.  V tomto zápase nám chyběl hrající trenér Pepa Nádraský, jinak byl kádr úplný, když ovšem nepočítáme dlouhodobě zraněné hráče.

Poučeni z předešlých chyb a se snahou kombinovat jsme vyrukovali na béčko Jíloviště. Zpočátku utkání to vypadalo spíše na chaos, řada nepřesných přihrávek na obou stranách a minimum šancí. Postupem času jsme ale hru uklidnili a čím dál tím více kombinovali, hlavně ve středu hřiště.  Kombinace vždy začínala u obranné řady, což je potěšující okolnost, neboť nemá cenu vzít míč a zezadu a vší silou ho nakopnout dopředu a spoléhat na to, že to nějak dopadne. Asi až v tomto utkání to všichni pochopili, zejména tedy obranná řada. Děj utkání se převážně odehrával ve středu hřiště a jen zřídka jsme dotáhli akci k úspěšnému zakončení, chyběla nám větší přesnost. Do půle se nikomu nepodařilo skórovat.

Ve druhém poločasu jsme opět hodně kombinovali, dokonce i přítomní diváci prohlašovali, že se na naši hru „dá dívat“. Šance přibývali, ale góly ne a ne přijít. Když neproměnil svou šanci z levé strany Petr Pšenička, jehož střela těsně minula branku, či Tomáš Petrák, který ztroskotal na gólmanovi soupeře při sólu, nebo střídající Tomáš Matoušek, který ve vyložené šanci po centru Jana Chrousta podklouzl v malém vápně, vypadalo to, že zápas skončí bezbrankovou remízou. Pro nás by to byla škoda, neboť jsme si za náš výkon zasloužili vyhrát. Ten okamžik nakonec nastal. Po centru Jakuba Laštovky z pravé strany v závěru utkání se dostal Petr Pšenička k hlavičce a poslal náš tým do zaslouženého vedení. Konec zápasu jsme již pohlídali a následně nastala radost z prvního vítězství v nové sezóně.

Pochvalu zaslouží celý tým, hráli jsme konečně to, co zkoušíme při tréninku, tedy kombinační fotbal, již žádné zbytečné nakopávané míče na nikoho. Obrana si počínala jistě a zakládala dokonce i protiútoky. Záloha hrála kombinačně a dokonce i takový Tomáš Čeleda, vyhlášený sólista tentokráte nahrával a neutápěl se ve vlastních kličkách, což také přidalo na výkonu mužstva. Útok se snažil, ale množství spálených šancí vždy zamrzí.

Je třeba říci, že soupeř nepatřil zrovna k těm silnějším, ale i tato výhra potěší a počítá se. Uvidíme, jak se nám povede utkání za týden v Davli, které se hraje již od 10:30 hod.