03.09.11 | Psáry - Slapy 5:0 (5:0)

Za teplého, přímo letního sobotního odpoledne, na kvalitně připraveném trávníku, za vůně grilovaných klobás, jsme se chtěli pokusit odčinit prohru z domácího utkání. Tentokrát nebyl problém s tím, že bychom se nesešli. Naopak, bylo nás o jednoho hráče více, než kolika hráčům umožňují pravidla nastoupit. Doufám, že to takto vydrží i do budoucna a to přesto, že i tento stav přináší určité nepříjemnosti. Ale takový je prostě sport.

V brance podruhé za sebou dostal příležitost Marcel Čeleda, stoperské duo tvořili kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou, na levé straně obrany Pavel Sleza a na pravé pak, místo zraněného předsedy Ivana Perglera, Tomáš Petrák. Záložní čtveřice se skládala zprava z Tomáše Matouška, Jakuba Laštovky, Honzy Chrousta a Petra Pšeničky no a v útoku nastoupili, naposledy v této sezoně vedle sebe, Vojtěch a Pepa Nádraských. Na lavičce tentokrát zůstali připravení Martin Šmíd, Vilda Krmela, Tomáš Čeleda a Michal Provazník.

Co napsat o zápasu? Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme v 9.min. 3:0 a bylo po zápase. První dva góly padají z části na gólmana, kdy si nejprve ve 3.min nepostavil zeď na přímý kop zhruba ze třiceti metrů a následně střelu pouze vyboxoval do šibenice (1:0), aby o dvě minuty později laxně sledoval boj naší obrany v malém vápně s vysokými míči zakončený gólem na 2:0. No a do třetice, o další čtyři minuty později, opět po přímém kopu 3:0 (9.min). Domácí nás jasně přehrávali, snadno se dostávali přes střed hřiště do rozhozené obrany a vytvářeli si další šanc e, které ve 14. min (4:0) a ve 26. min (5:0) skončily dalšími góly v naší síti. Slapy dokázaly v první půli pouze dvakrát zahrozit, kdy Pepa Nádraský po křídelních akcí z pravé strany hledal ve vápně nabíhající spoluhráče, kteří se však nedokázali prosadit.

Do druhé půle jsme udělali dvě změny, kdy Vojtu Nádraského vystřídal Makes a Tomáše Matouška nahradil Vilda Krmela. Také soupeř vystřídal. Do druhé půle již nenastoupil Pavel Kuka a následně zraněného Goki, který celou minulou sezonu a i letošní přípravu odehrál ve Vestci, nahradil jeho bratr. To nás zřejmě zachránilo od většího debaklu. Druhá půle se pak nesla ve znamení nepřesností a nervozity, kterou umocňovaly nepřesné výroky sudího, který zbytečně kouskoval hru a naopak některé ostré zákroky přehlížel. Vše vyvrcholilo v 60.min, kdy právě střídající psárský hráč udeřil po odpískání jeho faulu hlavou do obličeje Tomáše Petráka. Ač všichni na hřišti ošklivý a nefotbalový zákrok viděli, k překvapení nejen nás, uviděl psárský hráč pouze žlutou kartu. Následně se utkání již jen dohrávalo, bohužel ve velice nervózní náladě se spoustou osobních soubojů. Přesto, že jsme měli do konce utkání více ze hry a branku Psár i několikrát ohrozili, skórovat se nám nepodařilo.

Druhá prohra, opět rozhodnuto po prvním poločase a znovu bez vstřeleného gólu se skórem 0:8. To je naše vizitka prvních dvou zápasů letošního podzimu. V příštím zápase přivítáme na našem hřišti v sobotu 10.9.2011 od 17:00 hráče Jíloviště „B“. Doufám, že se opět dostavíme v co největším počtu a tentokrát se nám podaří i skórovat a vyhrát.