27.08.11 | Slapy - Vrané 0:3 (0:3)

Za chladného a deštivého počasí, na perfektně připraveném hřišti před asi třiceti diváky, jsme novou sezónu začali tak, jak jsme skončili tu minulou. Opět, hlavně vinou dovolených a Bušmuže, jsme nemohli počítat se všemi hráči. Chyběli Haby, Kuba Laštovka, Vilda Krmela, Láďa Matoušek zranění Makes a Honza Zápotočný, rekonvalescenti Jarda Hájek ml. a Kejsy a také jarní tahoun Áda Krmela, který je na hostování v Novém Kníně. I přes to nás nakonec bylo tak akorát, hlavně díky třem novým posilám, Petrovi Pšeničkovi, Michalovi Provazníkovi a Vojtovi Nádraskému (dočasně na dva zápasy), pro něž to měl být premiérový zápas za slapský „A“ tým. A také chci připomenout návrat našeho zkušeného hráče Pavla Zemana, který se nám vrátil z ročního studijního pobytu v zahraničí.

V brance začal Marcel Čeleda, na liberu Pavel Zeman (c), předstoper Tomáš Sleza, na pravé straně obrany předseda klubu Ivan Pergler a vlevo Pavel Sleza. Záložní čtveřici tvořili zprava Tomáš Matoušek, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku se vedle sebe postavili, poprvé v mistrovském utkání, Pepa a Vojta Nádraských. Na lavičce zůstali připraveni Tomáš Petrák, Pavel Pešek a Michal Provazník.

Zápas začal naším náporem, kdy jsme si vypracovali několik nadějných příležitostí, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Asi největší neproměnil Vojtěch, kdy špatně trefil míč a z deseti metrů netrefil branku. Naopak, tvrdě a houževnatě hrající soupeř se prosadil hned z první střely na branku, kdy po slabě odvráceném rohovém kopu a nedůrazném bránění se pohotovou střelou pod břevno naší branky prosadil hostující hráč 0:1 (20. min). Pokračovali jsme ve snaze vstřelit branku, ale začali jsme propadat ve středu záložní řady, která přestala stíhat. Hosté se dostali do dvou protiútoků, které oba dva s trochou štěstí proměnili 0:2 (37. min) a 0:3 (38. min). Takže na konci první půle bylo v podstatě po zápase.

V druhé půli jsme postupně poslali na hřiště Tomáše Petráka (45. min za Ivana Pergler), Pavla Peška (60. min za Vojtěcha Nádraského). Přesto, že jsme hráli po většinu druhého poločasu na polovině soupeře, nevypracovali jsme si proti obětavě a tvrdě hrajícím hostům na stále více mokrém hřišti vážnější příležitost ke skórování.

Škoda, výsledek se může zdát krutý, ale s ohledem na naši předvedenou hru je asi spravedlivý. Nezbývá, než se pokusit příští kolo, v sobotu od 17:00 v Psárech, o nápravu a to jak bodovou, tak hlavně v předvedené hře.

brankář: M Čeleda, stoper: P. Zeman (c), pravý obránce: I. Pergler (45. min T. Petrák), levý: P. Sleza, předstoper: T. Sleza,

záložní čtveřice zprava: T. Matoušek, T Čeleda, J. Chroust, P. Pšenička,

v útoku: V. Nádraský (60. min P. Pešek), J. Nádraský