09.04.11 | Bojanovice - Slapy 3:1 (2:0)

 

    Věděli jsme, že nás čeká těžký boj na malém, pěkně připraveném bojanovickém hřišti, kde o vítězství rozhodují často góly ze standardních situací. Stanovená taktika ukládala hráčům hrát jednoduše a jistě v obraně a z křídel se snažit co možná nejvíce centrovat do šestnáctky domácích na naše dva statné útočníky Kubu Laštovku a Tomáše Matouška. Bohužel, za celý poločas se to podařilo jen jednou, kdy centr Kuba sklepl na Martina Šmída, který těsně minul domácí branku. Bohužel, to také byla jediná naše šance v prvním poločasu. I přes to, že jsme měli více ze hry, nedokázali jsme si vypracovat žádný výraznější tlak, který by vyústil v další gólové šance. Naopak, domácí využili v podstatě hned tu první. Nejprve po centru ze standardky jasně faulovaný Tomáš Müller, dokázal odvrátit jen na roh. Ani velké protesty hráčů a lavičky nám u hodně jednostranně pískajícího sudího nepomohly. Následující roh jsme ještě odvrátili, ale následně už jen laxně sledovali zpětný centr do vápna a neatakovaného hlavičkujícího bojanovického hráče, 40. min 1:0. Aby toho nebylo málo, ve 45. min, neudržel Haby na hranici pokutového území míč, musel faulovat dobíhajícího domácího útočníka a z nařízeného pokutového kopu zvýšili domácí na poločasových 2:0.

    Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že jen zvýšená aktivita a tlak v pokutovém území domácích nám může přinést kýžené góly. Začali jsme se více tlačit dopředu a s přibývajícím časem jsme znovu měli více ze hry. V 55. min. sklepl centrovaný míč Kuba Laštovka na Ádu Krmelu, který si ho posunul na pravou nohu a z dvaceti metrů nedal přízemní střelou k levé tyči domácímu brankáři šanci. Gól na 2:1! V rozmezí 51. až 65. min jsme vystřídali. Za Makese nastoupil Pavel Pešek, za Tomáše Matouška Honza Chroust a za před sedu oddílu Ivana Perglera přišel Honza Zápotočný. Náš tlak sílil, ale proti dobře organizované obraně se nám nedařilo prosadit. Jedna z mála výjimek byla hlavička dobře hrající Kuby, která v 60. min „olízla“ břevno bojanovické branky. I přes snahu všech hráčů jsme si další vyložené šance proti stále více unaveným domácím nevypracovali. Naopak, i nám postupně síly docházely. Ránu z milosti nám uštědřil soupeř z rychlého protiútoku po nepodařeném obranném zákroku, ze situace zavánějící ofsajdem - 88. min 3:1.

    I přes zlepšený výkon další jarní prohra. Těšit může nasazení (než zase došly síly) a první vstřelený gól. V příštím kole v sobotu 16. 4. 2011 hostíme, tentokrát již od 17:00, souseda z tabulky Vrané. Je to soupeř, který je v podobných problémech jako my – tři jarní prohry a kterého jsme na podzim na jeho hřišti porazili. Bude to zápas, jenž nám ukáže, který z týmů může mýt naději na záchranu v soutěži.


 

brankář: T Müller, stoper L Matoušek (kapitán), pravý obránce: P Vohralík, levý P Sleza, předstoper T Sleza,

záložní čtveřice zprava: I Pergler (65. min J Zápotočný), M Šmíd (51. min P Pešek), A Krmela, K Kovařík

v útoku: J Laštovka, T Matoušek (55. min J Chroust)

trenér: J Nádraský, vedoucí mužstva L Chroust st., asistent rozhodčího J Hájek st.


>> podrobnosti <<