13.11.10 | Psáry - Slapy 6:0 (2:0)

Zápas začal aktivitou ze strany domácích, která vedla ke gólu již v 7. min, kdy nešťastně sraženou přihrávku využil domácí útočník v první gól zápasu (1:0). Domácí, za něž nastoupil i bývalý reprezentant Pavel Kuka, pokračovali v aktivitě, takže se snadno dostávali do vyložených šancí. Nejprve se ještě v 15.min předvedl právě Kuka tak, jak si ho mnozí z nás pamatují, kdy metr od brankové čáry nastřelil pouze tyč naší branky, ale v 18.min to bylo po centru z pravé strany a pohotové střele volného hráče domácích 2:0. Slapy se dostaly d o šancí až teprve ve 23. min, kdy se po uvolnění od Ivana Perglera vydal sám na brankáře domácích Luboš Chroust ml., ale netrefil bránu. Minutu na to spálil tutovku útočník domácích, kdy v malém vápně neatakován hlavičkoval nad. Ve 27. minutě se v naší největší šanci zápasu objevil Tomáš Petrák, ale sám před brankářem, po krásné akci Pavla Peška, netrefil bránu. O dvě minuty později se ještě netrefil v jasné šanci Pavel Pešek po centru Tomáše Petráka, ale to bylo, kromě ještě jedné šance Tomáše Petráka, do poločasu za nás vše. I domácí se dostali ještě do několika šancí, ale ani oni ji ž do poločasu neuspěli.

Do druhé půle jsme nastupovali opět (tradice) s úkolem zbytečně neinkasovat a naopak se aktivní hrou snažit dostávat do šancí a nějakou proměnit. V 51. min se domácí opět v jasné šanci neprosadili, když hlavičkoval Kuka do břevna naší branky. V 53. minutě, kdo jiný než Tomáš Petrák, se objevil v nadějné pozici, ale nepřihrál ani nevystřelil. To už bylo jasné, že Tomáš své podzimní prokletí jménem gól nezlomí. A také začínalo být jasné, že jsme si nepřijeli pro body, ale pro další příděl. Domácí pokračovali v útočné hře, dostávali se do šancí a naopak my jsme začali pomalu odcházet. V 61. min se Kuka konečně prosadil, když se trefil z přímého kopu z hranice vápna 3:0. V 69. minutě jsme ještě předvedli útočný zmar, kdy jsme postupovali v rychlém brejku tři na dva, ale ani jsme nedokázali zakončit. V 72. min si šel svých pár minut odehrát podruhé v sezoně Pepa Nádraský, když vystřídal unaveného Tomáše Matouška. Ale to již bylo slapské mužstvo v rozkladu a v rychlém sledu jsme obdrželi ještě tři branky (77., 85. a 88. min z penalty za zákrok Pavla Slezy).

Konečný výsledek 6:0 ve prospěch Psár je více než výmluvný. V podstatě se v posledním zápase zrcadlila převážná část podzimní sezóny. Nízká účast hráčů na zápasech vinou zranění, nebo omluvenek, neschopnost vstřelit gól a to i z jasných příležitostí, odevzdanost a slabá hra celého mužstva vedoucí k velkému množství obdržených branek  v samém závěru utkání, což jak se zdá, není náhoda. Výsledkem je pouhých 12 bodů při celkovém skóre 19:38 a postavení na spodních příčkách tabulky.

I tak chci hráčům a stejně tak realizačnímu týmu a všem příznivcům, divákům a sponzorům poděkovat. Věřím, že na jaře, pokud se vydaří zimní příprava a uzdraví všichni marodi, budeme hrát výrazně lepší fotbal. Tréninky začínají v sobotu 11.12.2010 od 18:30 v davelské hale, zimní soustředění je v termínu 8.2-12.2.2011.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: T. Muller (4,0) stoper: L.Matoušek (4,0) pravý obránce : P. Sleza (4,5) levý obránce kapitán a předseda oddílu I. Pergler (4,5) předstoper : T. Sleza (4,0)

záložní čtveřice zprava: T. Petrák(4,5),  H. Zápotočný (3,5), T. Matoušek (4,0), M. Šmíd (4,0)

v útoku: L. Chroust ml. (4,5), P. Pešek (3,5)

na lavičce: tentokrát hrající trenér J. Nádraský, L. Chroust st., vedoucí mužstva a asistent rozhodčího J. Hájek st.