06.11.10 | Slapy - Mníšek B 3:2 (1:1)

    Pozitivním zjištěním bylo, že hráči si své poslední, nejen fotbalové vystoupení vzali k srdci a tentokrát se na zápas dostavili plně koncentrováni a v počtu, který se naposledy objevil někdy na začátku podzimu. Realizační tým tedy čekalo na jednu stranu příjemné, ale na druhou těžké rozhodnutí, koho poslat na hřiště a koho naopak nechat na lavičce. Sestava vypadala následovně. V brance Tomáš Müller, na stoperu Láďa Matoušek, na pravé straně obrany předseda oddílu a kapitán Ivan Pergler a vlevo, po minulém výpadku, dostal znovu šanci Pavel Sleza. Na předstoperu se objevil Franta Rákosník. Zálohu začal z pravé strany Honza Chroust, uprostřed Kuba Laštovka s Tomášem Kynčlem a vlevo Petr Vohralík. No a v útoku se objevilo duo Tomáš Petrák a Luboš Chroust ml. Na lavičce bylo tentokrát připraveno pět hráčů. Martin Šmíd, Tomáš Sleza, Tomáš Čeleda, Tomáš Matoušek a Honza Zápotočný.

    Utkání začalo v podmračeném odpoledni na hrbolatém, tvrdém hřišti za sledování asi třiceti, vesměs slapských skalních diváků za řízení rozhodčího Lébla. Oba týmy, vědomi si důležitosti utkání, začaly opatrně. Hra se odehrávala především ve středu hřiště s mírnou převahou domácích ale za stálé hrozby hostů, kteří postavili několik hráčů z A týmu. Do první šance jsme se dostali až v 10. min kdy se Tomáš Petrák objevil sám před brankářem, ale nezakončil. V 15. min zahrával Láďa Matoušek přímák, ale branku netrefil a o dvě minuty později opět Tomáš Petrák také neuspěl.  Ve 22. min se do dvou šancí dostal Luboš Chroust ml., ale ani on branku hostí neohrozil. Ač se naši hráči snažili, ale branku Mníšku jsme nedokázali výrazněji ohrozit. Na druhé straně jsme pozornou obranou pokryli veškerou útočnou snahu hostů. Ve 35. min jsme se pak dočkali první branky. Na Láďou zahraný přímý kop si naskočil Kuba Laštovka, jeho hlavičku ještě brankář vyrazil, ale na dorážku Petra Vohralíka již nestačil 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Ve 40. min napřáhl z 25 metrů hráč Mníšku a povedenou ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. I přes dvě velké šance na konci prvního poločasu, které neproměnili Luboš a vzápětí Tomáš Petrák, se již nic s výsledkem nestalo a do šaten jsme po poločase odcházeli za nerozhodného stavu.

    Druhý poločas začal naším náporem, který vrcholil v 55. min, kdy se po krásné kombinaci a nahrávce dobře hrajícího Petra Vohralíka neprosadil Tomáš Kynčl. V 58. minutě vystřídal unaveného Petra Tomáš Čeleda. Bohužel, v 63. minutě hosté vystřelil podruhé za zápas na naši branku a opět gól 1:2. Stejný hráč z ještě o něco delší vzdálenosti trefil stejné místo i v druhé brance a Haby byl bezmocný.  Reagovali jsme střídáním. Nevýrazného Luboška nahradil v 65. min Martin Šmíd, který se postavil na pravou stranu zálohy, ze které se do útoku posunul Honza Chroust, který se do této doby nedokázal vůbec v zápase prosadit. A právě Honza, minutu po změně postu, vstřelil vyrovnávací branku, kdy se prosadil po krásné přihrávce Tomáše Petráka 2:2. Pokračovali jsme v tlaku a dočkali se vítězného gólu. Nejprve se ještě v 75. minutě Jakub Laštovka neprosadil. Ale v 78. min si naběhl na centr Ivana Perglera a i přes avizované, ale správně neodpískané ofsajdové postavení Tomáše Petráka, dokázal střelou k tyči vystřelit důležité tři body 3:2. Hosté se pak dostali, vlastně kromě dvou vstřelených gólů, ke své jediné výrazné šanci zápasu, která nás mohla p řipravit o vítězství. Ale jejich útočník nedokázal, po velkém závaru, z pozice uvnitř malého vápna prostřelit našeho brankáře. V 83. minutě ještě Tomáše Petráka nahradil Tomáš Matoušek, ale do konce se již nic zásadního neodehrálo.

    Další důležitá výhra nad týmem z konce tabulky, která nám dává naději do jarní části. Děkuji všem hráčům a to nejen těm, kteří bojovali na hřišti ale i těm, kteří byli připraveni na lavičce a do bojů buď vůbec nezasáhli, nebo odehráli jen pár minut. Poslední kolo se hraje příští týden  v sobotu 13.11.2010 v Psárech od 14:00. Po zápase proběhne v hostinci U Váňů v Buši malá oslava konce podzimní části sezóny, na kterou jsou zváni nejen hráči a jejich partnerky, oddíloví činovníci, ale samozřejmě také všichni příznivci slapského fotbalu.


Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: T. Muller (2,5) stoper: L.Matoušek (2,0) levý obránce : P. Sleza (2,5) pravý obránce kapitán a předseda oddílu I. Pergler (2,5) předstoper : F.Rákosník (2,0)

záložní čtveřice zprava: : J.Chroust (2,5),  J.Laštovka (2,5), T.Kynčl (2,5), Vohralík (2,0)

v útoku: L. Chroust ml. (2,5), T. Petrák (2,5)

na lavičce: M. Šmíd (2,5), T. Matoušek (2,5), T.Čeleda (3,0), T.Sleza, J.Zápotočný, trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st., realizační tým : L. Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní): V. Braný st.

 

>> Podrobnosti <<

Odkazy

IS FAČR
Více info o našem mužstvu
Obec Slapy
Stránky obce Slapy

Návštěvnost

TOPlist