30.10.10 | Hradištko B - Slapy 4:2 (3:0)

V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na post stopera se vrátil Láďa Matoušek, na pravé straně obrany začal kapitán a předseda oddílu Ivan Pergler, vlevo, díky neomluvitelné absenci Pavla Slezy, Petr Vohralík a na předstoperu Tomáš Sleza. Záložní řadu tvořili zleva Martin Šmíd, po zranění se navrátivší Tomáš Čeleda, Jakub Laštovka a vpravo Tomáš Matoušek. No a v útoku se objevil od začátku Pavel Pešek a poprvé v základu Honza Zápotočný. Na lavičce zůstal jen náhradní brankář Tomáš Müller.

Zápas začal ve 14:30 opět za krásného odpoledne, takřka v ideálním počasí, na kvalitně připraveném hřišti. Do první šance jsme se překvapivě dostali my, když si již v 1. min Kuba Laštovka zpracoval hezkou přihrávku na kraji pokutového území domácích, ale vystřelit již nestačil. První branku jsme obdrželi  již v 8. min, kdy se nám nepodařilo odvrátit na několikrát míč před pokutovým územím, a následná tečovaná střela skončila v naší síti 1:0. V 11. min se do další šance dostali znovu domácí, kdy se před Marcelem objevil sám hradištský útočník, ale Marcel zachránil. Bohužel, jak se později ukázalo, se zároveň i zranil. Ve 12. min, po ukázkové kombinaci na jeden dotek a tvrdé střele domácího útočníka, to už bylo 2:0. A v minutě 18. po nedůrazu po rohovém kopu a dorážce domácích 3:0. V této fázi zápasu jsme byli na ručník. Popravdě, vypadalo to na další vysoký gólový příděl. Domácí byli jasně lepší, dominovali v poli a snadno se dostávali k zakončení. Jen díky jejich menšímu soustředění při zakončování jsme gólů nedostali více. Na druhé straně jsme za celý první poločas nevystřelili na branku domácích  a pouze jediná akce se snad dala nazvat šancí, když ve 42. min se, bohužel, neprosadil Makes. Ve stejné minutě jsme vystřídali zraněného gólmana Marcela za Tomáše Müllera. Poločasový stav byl 3:0 a byli jsme hodně rádi L.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úkolem hlavně neinkasovat, což se nám i díky Habymu dlouho dařilo. Domácí trochu polevili a do šancí jsme se začali dostávat i my. Ve 48. min přišla nadějná šance při přečíslení tři na dva, ale bohužel Honza Zápotočný nepřihrál přesně na rozběhlého útočníka. V 62. minutě jsme po faulu na Pavla Peška měli šanci v podobě přímého kopu z hranice velkého vápna. Po signálu Kejsiho s Kubou Laštovkou (trik) vstřelil Kuba gól 3:1. V tuto chvíli jsme hráli aktivně a hra byla vyrovnaná. Do další šance se dostal Petr Vohralík v 77. min potom, kdy Ivan přesprintoval s míčem po pravé stráně skoro celé hřiště, nacentroval na volného Petra, který ale v nadějné šanci vysoko přestřelil. Jak se proměňují šance nám tak ukázali opět domácí. Nejprve ještě přestřelil domácí útočník v jasné příležitosti branku z malého vápna, aby se pak v další šanci k odraženému míči dostal jiný domácí hráč a obstřelil Tomáše Müllera 4:1 (79.min). Naštěstí nás to nepoložilo a po jednom z protiútoků a pěkné přihrávce Honzy Zápotočného se ve vápně prosadil důrazný Tomáš Matoušek 4:2 (80. min). To bylo v podstatě vše, až na nedorozumění Habyho s Ivanem, které naštěstí neskončilo ani gólem v naší sítí, ani vážnějším zraněním obou jmenovaných po jejich vzájemném fyzickém kontaktu.

Nakonec tedy výsledek přijatelný, ale prohra a tedy nula bodů. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za to, že se nesesypalo po rychlém třígólovém nášupu a bojovalo až do konce. Chtěl bych také poděkovat všem hráčům, kteří alespoň přišli, zvláště pak těm, kteří se na zápas připravovali jinde, než na Hvozdnici. Dobré utkání odehráli Láďa Matoušek, Kuba Laštovka, Kejsi, Haby, překvapil Honza Zápotočný a radost mám z návratu Tomáše Čeledy, i když byl hodně znát jeho dlouhodobý zápasový a tréninkový výpadek kvůli zranění. Ale díky jeho příchodu nemusel na plac Luboš Chroust st. Naopak, někteří jiní mě svým přístupem zklamali. Příští utkání se hraje v sobotu 6.11.2010 od 14:00 na domácím hřišti ve Slapech proti poslednímu týmu tabulky Mníšku B. Tedy půjde o hodně a tak doufám, že to všichni pochopí a podle toho se i zachovají.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: M.Čeleda (4,0) stoper: L.Matoušek (3,0 ŽK) levý obránce : P. Vohralík (3,0) pravý obránce kapitán a předseda oddílu I. Pergler (3,5 ŽK) předstoper : T.Sleza(3,5)

Záložní čtveřice zprava : T.Matoušek (4,0), J.Laštovka (3,0),T.Čeleda (3,5), M. Šmíd (3,5)

V útoku: P. Pešek. (3,5), J.Zápotočný (3,0)

Na lavičce: T. Muller (3,0) trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva a asistent rozhodčího (pomezní): J. Hájek st., realizační tým: L.Chroust st.