23.10.10 | Slapy - Hvozdnice B 2:1 (1:0)

    Před zápasem a vlastně i během skoro celého zápasu to tak však nevypadalo. Nejprve se vinou různých důvodů nedostavilo opět několik hráčů, což znamenalo, že na lavičku zbyl jen jeden hráč do pole. V brance dostal přednost, podruhé v sezóně, Marcel Čeleda. V obraně se na postu stopera tentokrát objevil Franta Rákosník, který tak nahradil pracujícího Láďu Matouška. Zbytek obrany pak klasicky, zprava předseda oddílu a kapitán Ivan Pergler, vpravo Pavel Sleza a na předstoperu Tomáš Sleza. Na pravou stranu zálohy byl zleva přesunut, v minulých zápasech nevýrazný, Honza Chroust, ve středu se objevil Jakub Laštovka netradičně s Petrem Vohralíkem a na levé straně dostal od začátku příležitost Martin Šmíd. V útoku pak začal Luboš Chroust ml. a opět, náš letošní nejlepší spalovač šancí, Tomáš Petrák. Na lavičce tak zůstal jen Pavel Pešek a ne úplně zdravý Tomáš Müller.

    Zápas začal za poměrně příjemného a na začátku i slunečného říjnového odpoledne za sledování asi třiceti diváků. Ještě na předzápasové taktické poradě v kabině bylo s hráči rozebráno, jak se mají k zápasu postavit. Hlavně jsme si tentokrát měli dát pozor na začátek, začít opatrně se zajištěnou obranou a vyvarovat se obdržené branky, která by nás mohla psychicky položit. Hráči si to vyloženě vzali k srdci a v 10. min jsme po pěkné pohotové střele z 20 metrů prohrávali 0:1. Takže začátek z „říše snů“ Fredyho Krugera. Před tím, než jsme z první střel y hostů na naší branku dostali gól, se ve 2. min do šance dostal Luboš Chroust ml., ale netrefil. Po obdrženém gólu jsme se dostali pod psychický tlak. Ač jsme se snažili, hráli aktivně, vinou nepřesností jsme se do úplně vyložené šance buď vůbec nedostali, nebo jsme nadějnou situaci nevyužili. Několik šancí tak měl Honza Chroust, Luboš Chroust, nebo Tomáš Petrák. Vše vrcholilo před koncem poločasu, kdy jsme zatlačili hosty před jejich pokutové území, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Naši hráči byli skutečně na dně, nervózní a bez sebevědomí, což se projevilo tím, že místo kombinační hry jsme pouze nakopávali míče, které končily v nejlepším případě v rukách hvozdnického brankáře, v horším za jeho brankou. Hosté si další příležitost do poločasu vůbec nevypracovali, takže se do kabin šlo za stavu 0:1.

    Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně. Nejprve, hned ve 46. min nastřelil Ivan ze 30 metrů spojnici břevna a tyče, abychom pak ve 48.min vstřelili konečně gól! Na centr z pravé strany si naběhl Lubošek a konečně proměnil 1:1. Dál jsme hráli aktivně, ale naše šance jsme nedokázali proměnit. Naopak, i soupeř se dostával do příležitostí, hlavně při našich chybách v obraně, ale naštěstí i on měl s proměňováním problém. V této fázi zápasu se opravdu nedalo na předváděnou hru obou týmu dívat. I vinou hrbolatého hřiště míč hráčům uskakoval, nedařila se kombinace, hráči na sebe pokřikovali a to vše doprovázely ne zrovna povzbudivé komentáře našich domácích diváků. Ve snaze povzbudit útok vystřídal Pavel Pešek v 72. min. Makese. Bohužel, hned po vystřídání jediného připraveného hráče do pole si o střídání řekl Honza Chroust, který  ještě před tím zranil v souboji o míč. Do pole tedy musel dnes náhradní brankář Haby (80. min) a toto střídání rozhodlo zápas. Nejdříve ještě předvedl důležitý zákrok Marcel Čeleda, který vyrazil tvrdou střelu z pětadvaceti metrů a následně zneškodnil i další šanci hostů po rohovém kopu. Pak už přišel náš okamžik, který rozhodl o zisku všech tří bodů. Haby vybojoval míč, který se dostal na pravou stranu, ze které centruje Tomáš Petrák. Míč se přes několik hráčů dostává k nepokrytému Lubošovi a ten se trefuje v zápase podruhé 2:1 (85. min). Pak ještě trefil Casey břevno prudkou ranou z hranice vápna, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

    Takže konečně vítězství, které hráči i přes nepříznivý vývoj zápasu doslova vydřeli. Tentokrát vůbec nevadí předvedená hrozná hra. Důležité jsou tři body a ty jsme získali. Za to patří všem našim hráčům velký dík. A doufám, že nám tato důležitá výhra pomůže ve zbytku podzimní části sezony k získání ještě nějakých bodů.


Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: M.Čeleda (2,5) stoper: F. Rákosník (2,5) levý obránce : P. Sleza (2,5) pravý obránce kapitán a předseda oddílu I. Pergler (3,0) předstoper : T.Sleza(2,5)

Záložní čtveřice zprava: : J.Chroust (2,5), J.Laštovka (2,5),Vohralík (2,5), M. Šmíd (2,5)

v útoku: L. Chroust ml. (2,0), T. Petrák (2,5)

Na lavičce: P. Pešek (3,0), T. Muller (2,5), trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st., realizační tým : L. Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní): J. Meisnar

 

>> Podrobnosti <<

Odkazy

IS FAČR
Více info o našem mužstvu
Obec Slapy
Stránky obce Slapy

Návštěvnost

TOPlist