16.10.10 | Slapy - Zvole B 1:4 (0:1)

Po nepřesvědčivých minulých zápasech jsme se rozhodli využít opravdu všech našich rezerv a povolali posledního žolíka, jednoho z mála skutečných slapských fotbalistů, kterému jen osud a smysl pro rodinný život nedovolil, aby svůj um předváděl ve vyšších soutěžích, ať už se slapským, či s jiným týmem.  Ano, hádáte správně. Oslovili jsme Frantu Rákosníka a on se, letos již podruhé, objevil před zápasem v našich kabinách. Vedle něho, se po jedno zápasové přestávce pro zranění kolena, do sestavy vrátil i Honza Chroust a přišel i Láďa Matoušek. Naopak, pro nemoc se omluvili Tomáš Matoušek a opět, Pavel Pešek. Obranu tedy tvořili stoper Láďa Matoušek s předstoperem Tomášem Slezou, vlevo Pavel Sleza a napravo, po nevýrazném výkonu v záloze v minulém zápase, se znovu objevil kapitán a předseda oddílu Ivan Pergler. Záloha pak vypadala následovně. Zprava Petr Vohralík, Jakub Laštoka, Tomáš Kynčl a vlevo Honza Chroust. No a v útoku začal vedle Luboše Chrousta ml. právě zmiňovaný Franta Rákosník.

Za řízení rozhodčího Lébla, jsme začali utkání viditelně nervózně. Prvních pět minut jsme si nebyli schopni kloudně přihrát a vše vyvrcholilo chybou, po níž v našem vápně fauloval P. Sleza a hosté kopali pokutový kop. 6. min. 0:1. Po tomto úvodním šoku nám ještě chvíli trvalo, než jsme se konečně dostali k naší hře. V 15. min se do první velké šance dostal L. Chroust ml., kdy po prodlouženém výkopu běžel sám na branku, ale tísněn obráncem přestřelil. Ve 20. minutě se v nadějné pozici ocitl Jakub Laštovka, ale na hranici vápna hostů nezpracoval slibný centr Ivana Pergla. Ve 22. min se do šance opět dostali hosté, když nervózně hrající obrana neuklidila včas míč a v následném závaru došlo ke kontaktu našeho bránícího hráče s hostujícím útočníkem, po kterém se hosté dožadovali další penalty. K tomu nedošlo a z následujícího rychlého protiútoku jsme mohli skórovat naopak my. V asi naší největší šanci prošel zleva Honza Chroust až před branku hostí, jeho střelu vyrazil nohou gólman Zvole, který si pak pěkným zákrokem poradil i s dorážkou Petra Vohralíka, jenž nedokázal dorazit levačkou míč do poloprázdné branky. Další šanci neproměnil Kejsy v 28. min po průniku a přihrávce Tomáše Kynčla. Ve 35. min hlavičkoval Bambus nad a pak ještě ve 43. hlavičkoval do tyče. Prostě opět jsme, po jasné převaze ve středu hřiště, nebyli schopni proměnit několik zajímavých příležitostí. Soupeř se v podstatě ve zbytku prvního poločasu do dalších šancí nedostal.

Druhý poločas začal naší snahou o vyrovnání.  Do útoku se posunul Jakub Laštovka, za kterého se stáhnul Franta Rákosník. Tlačili jsme se před branku hostí, ale ti odolávali a naopak začali podnikat rychlé kontry do naší, v tomto zápase nejisté obrany. V 55. minutě se, po velké chybě v zápase nervózního a chybujícího Pavla Slezy, do šance dostali hosté a překonali Tomáše Mullera podruhé 0:2. Reagovali jsme střídáním. Pavla Slezu vystřídal Martin Šmíd, který nastoupil v 60. min na pravou stranu zálohy s úkolem podpořit útok. Do ob rany se pak stáhnul Bambus. V 73. minutě do hry nastoupil Honza Zápotočný, který nahradil Tomáše Slezu, jehož trápily zuby. Po střídání přišly šance Makese v 63. min, kdy prováhal správný okamžik ke střele a Honzy Zápotočného, který místo střely hledal, komu by nahrál. Bohužel, gól vstřelili hosté. V 77. min. po rychlém protiútoku, kdy nesklapla naše ofsajdová past, byl stav 0:3. V 83. min. vykřesal malou naději proměněným pokutovým kopem, po faulu na Kubu Laštovku, Honza Chroust, 1:3. Ale na víc jsme se nezmohli. Naopak, v 90. min. hosté rozebrali naší obranu a po faulu Ivana Perglera, znovu z pokutového kopu, zvýšili hráči Zvole na konečných 1:4.

Musím přiznat, že porážka byla plně zasloužená. Nejen že jsme opět nedali gól ze hry, ale tentokrát jsme chybovali i v obranné hře, čehož soupeř plně využil. Pochvalu zaslouží snad jen Tomáš Kynčl a za první poločas Bambus s Láďou Matouškem. Příští kolo hrajeme v sobotu proti Hvozdnici B. Chce to trochu víc si věřit. Ještě není úplně nejhůř, ale dobře to taky s námi taky nevypadá.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: T. Muller (4) stoper: L.Matoušek (3,5) levý obránce : P. Sleza (4,5) pravý obránce kapitán a předseda oddílu I. Pergler (4,0) předstoper : T.Sleza(4,0)

Záložní čtveřice zprava: : Vohralík (4), J.Laštovka (4), T.Kynčl (3,5), J.Chroust (4,0)

v útoku: L. Chroust ml. (4,0), F. Rákosník (3,5)

Na lavičce: M. Šmíd (3,5), J. Zápotočný (3,5), trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st., realizační tým : L. Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní): J. Meisnar