02.10.10 | Slapy - Libeř 1:3 (0:1)

Již se stalo naší nemilou tradicí, že jsme se k zápasu opět nesešli v nejsilnější sestavě. Oproti prvním zápasům se tentokrát úplně rozpadla záložní řada. Vedle zraněného Jardy Hájka, který se vinou zraněného kotníku zřejmě do konce podzimu na hřišti neobjeví, se k dlouhodobě zraněným přidal i Tomáš Čeleda s bolavým tříslem. Opět nepřišel Jakub Laštovka (nemoc) a ani Tomáš Kynčl, naše nová tvořivá posila záložní řady. Co nás mohlo alespoň trochu těšit, byl návrat útočníků. Bohužel, jak se ukázalo, byl to návrat bez formy. Sestava tedy vypadala následovně. V brance opět, po jedno zápasové pauze, Tomáš Müller. Obrana beze změny, stoper Láďa Matoušek, předstoper Tomáš Sleza, napravo kapitán a předseda oddílu Ivan Pergler a nalevo Pavel Sleza. Zálohu tvořili zleva Tomáš Petrák, uprostřed Tomáš Matoušek a Honza Chroust a napravo Petr Vohralík. No a útok Pavel Pešek a Luboš Chroust ml. Na lavičce zůstali připraveni Martin Šmíd, Honza Zápotočný a po zranění poprvé v tomto soutěžním ročníku i trenér Pepa Nádraský.

Od začátku zápasu bylo jasné, že na sebe narazila dvě mužstva z chvostu tabulky. Prvních pětadvacet minut zápasu bylo oboustranně bez šancí s velkou mírou nepřesnosti. Až v 25. min. si hezky zleva naběhl na bráchovu kolmici Luboš Chroust ml., postupoval sám na brankáře, ale v rozhodujícím momentu si míč ukopl. V zápětí udělal chybu Láďa Matoušek, ale naštěstí ji bratři Slezové napravili. Ve 34. minutě prošel z levé strany okolo celého vápna, v první půli aktivní, Honza Chroust, ale jeho centr zachytil hostující brankář. Pak zahrozili hosté z Libře. Nejprve, po faulu Ládi Matouška, takřka překvapili z přímého kopu Tomáše Müllera, ale Haby pohotovým zákrokem ještě stačil dorážku zlikvidovat. Bohužel, hned v zápětí, po chybě na naší pravé straně, prošel do vápna hostující hráč, který nezištnou přihrávkou našel před brankou nabíhajícího spoluhráče, který snadno vsítil – 0:1, 36. min. Pro domácí to byla rána, ze které se nebyli schopni vzpamatovat. Začali hrát ustrašeně, nebyli si schopni přihrát a snadno ztráceli míče. Nebyli důrazní v útočné fázi, byli chaotičtí ve středu pole a chybující v obraně. Snad jen Pavel Sleza a jeho výpady z obrany po levé straně, nebo aktivně hrající Honza Chroust alespoň trochu vyčnívali ze slapského šedého podprůměru. Ale to bylo málo a po matném výkonu jsme byli rádi, že jsme ubránili poločasový stav 0:1.

Do druhé půle jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Trápícího se, a ne úplně zdravého Luboše Chrousta ml. vystřídal Pepa Nádraský, který se ač stalé ne zcela zdráv, objevil po sedmi týdnech poprvé na hřišti. Přece jen aktivněji jsme se začali tlačit před branku Libře. Bohužel jsme se nezbavili nepřesností a místo našich šancí přišli šance hostí. V 55. min, po zbytečné chybě a ztráty míče u branky hostů, došlo k rychlému protiútoku dvou hráčů soupeře, který skončil druhou brankou v naší síti 0:2. Ve snaze zvrátit výsledek jsme vystřídali nevýrazného Pavla Peška Honzou Zápotočným (60.min). Ale ani to nám šance nepřineslo a naopak, v 65. minutě se Tomášovi Slezovi, již dost unavenému z těžkého terénu, nepodařilo na několikrát odvrátit  nakopnutý míč a ten byl střelo z 18 metrů uklizen do naší branky hostujícím útočníkem 0:3. Naposledy jsme vystřídali, právě Tomáše vystřídal Makes (70. min), který se posunul do útoku. Tento stav hostům plně vyhovoval, začali se soustředit na obranu a eliminaci našich útočných pokusů. Ty většinou končili daleko před pokutovým územím hostů, ať už naší nepřesností, nebo kvůli taktickým faulům hráčů Libře. Ale ani trestné kopy nám moc šancí nepřinesly. Až 76. minutě se po závaru před brankou hostí dostal k odraženému míči Tomáš Matoušek a umístěnou střelou k tyči skóroval. Víc už se nám do konce zápasu nepodařilo a po ustrašeném výkonu plném nepřesností a absolutně bez boje jsme zaslouženě prohráli.

Jediné pozitivum by snad mohla být branka, kterou jsme po takřka třech zápasech dokázali vstřelit. Ale to je dost málo. Tentokrát nemůžeme být vůbec spokojeni s nasazením hráčů a celkově předvedenou hrou. Tou patříme tam, kde jsme, tedy do bojů o záchranu. Do konce podzimu zbývá ještě šest zápasů. Pokus chceme mít reálnou šanci na záchranu, tak se musíme sebrat a něco s tím udělat. Další šanci máme v neděli na novém hřišti v Jesenici.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: T. Muller (3,5) stoper: L.Matoušek (4) levý obránce : P. Sleza (3,5) pravý obránce: kapitán a předseda oddílu I. Pergler (4) předstoper : T. Sleza (4)

Záložní čtveřice zleva: T. Petrák. (4,0), Tomáš Matoušek (3,5), J.Chroust (3,5), P. Vohralík (4)

v útoku: T. Chrous ml. (4,0) a P.Pešek(4,5)

Na lavičce: M. Šmíd (3,5), J. Zápotočný(3,5), hrající trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st., realizační tým: L.Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní) J.Meisnar (I.pol), O. Jermář (II.pol)