25.09.10 | Krňany - Slapy 4:0 (1:0)

V brance tedy Habyho zastoupil, po dlouhé době z USA se vrátivší, Marcel Čeleda. Obrana, jako jediná nezměněná, se stoperem Láďou Matouškem, na levé straně Pavel Sleza, vpravo předseda oddílu a kapitán, matador Ivan Pergler a na předstoperu Tomáš Sleza. Vzhledem k absenci záložníků (Kuba Laštovka voda, Tomáš Čeleda tříslo) a také všech útočníků (Luboš Chroust ml. oslava, Jarda Hájek výron a pro motonehodu před utkáním i Pavel Pešek), jsme museli řešit otázku, jak sestavit naši ofenzívu. Po dlouhé, vášnivé debatě celého realizačního týmu bylo nakonec rozhodnuto o následujícím postavení: zálohu zleva začal Tomáš Matoušek, ve středu Pavel Kynčl s Honzou Chroustem a na pravé straně Petr Vohralík. Do útoku jsme postavili Tomáše Petráka s Martina Šmída.

Utkání začalo ofenzivní hrou z obou stran. Hned v 8. minutě se v nejlepším světle představil Marcel Čeleda, kdy zlikvidoval první šanci soupeře. Ve 12. a 13. následovaly šance Slap. Nejprve Makes po průniku z levé strany do vápna domácích nepřesně odcentroval a o minutu později z nadějné pozice na hranici vápna vystřelil Tomáš Petrák slabou střelu do prostředku branky. Hned z protiútoku se opět vyznamenal Marcel Čeleda, kdy zlikvidoval nadvakrát velkou šanci soupeře a nakonec ještě vykopával Láďa Matoušek míč z prázdné branky. Ve 23 min. se do naší největší šance dostal Tomáš Sleza, který z hranice malého vápna, po z pravé strany rozehraném přímém kopu, těsně hlavou minul branku domácích. To bylo do poločasu od nás vše. Naopak, domácím se povedl dvě minuty před pauzou jeden brejk přes naši levou stranu, kdy si domácí útočník v pokutovém území zasekl míč, Tomáš Sleza přeběhl a následná pohotová střela si našla místo ve slapské síti.

Do druhého poločasu jsme vyběhli se snahou konečně proměnit nějakou šanci a zkorigovat tak výsledek. Nejprve ještě zahrozili domácí, ale opět Máca čaroval a se šancí domácích z levé strany si bravurně poradil. A když si pak poradil i se střílenou malou domů a následnou rozehrávkou Ládi Matouška, ukázal, že naše předzápasové obavy o jeho aktuální formě byly, alespoň pro tentokrát, liché. A protože se ve středu zálohy velice dobře rozehrál Pavel Kynčl, začali jsme stále nervóznější domácí přehrávat. Ve snaze posílit útočnou fázi, protože jsme se na začátku druhé půle vůbec nedostávali k zakončení ve vápně soupeře, došlo ke střídání Makese za Boba Kotěšovského (62. min.). Bob se postavil na levou stranu obrany, ze které se na pravou přesunul Pavel Sleza, Ivánek se posunul na pravý okraj zálohy, ze které se do útoku vysunul, v zápase nevýrazný, Casey. Naše snaha o vyrovnání vyvrcholila kolem 75. minuty, kdy se nejprve do dvou nadějných šancí dostal Honza Chroust, který si dobře naběhl na pasy za obranu domácích. Bohužel, poprvé nebyl dost důrazný a na míč nedosáhl a podruhé se pokusil zakončit střelou přímo z centru, ale vůbec netrefil. Následovala naše poslední šance zápasu, kdy po rohu hlavičkoval nepřesně Bob. To už se také začala projevovat únava některých hráčů. Především obráncům docházel na rychlém, kluzkém terénu dech, což se snažili využít domácí hráči při rychlých protiútocích. Ale ani útočníci na tom už s fyzičkou nebyli nejlépe. Ve snaze udělat něco s výsledkem se ještě na posledních cca 5 minut dopředu vysunul Láďa Matoušek, ale bohužel, tento tah již přinesl jen tři rychlé branky v naší síti (88., 90., 91. min), které na naší prohře již nic zásadního nezměnily.

Opět se ukázalo, jak je ve fotbale důležité dávat góly. Na co nám je převaha v záloze, když ji nevyužijeme ke vstřelení byť jediného gólu? A při tom si myslím, že máme hráče, kteří by to měli umět. Chce to jenom chtít víc, být aktivnější, snažit se vnutit protihráčům svůj styl hry a hlavně, nebát se vzít odpovědnost na sebe. I přes jednoznačný a bohužel i hrozivý výsledek, nebyla převedená hra, jako letos již několikrát, úplně špatná. Děkuji všem hráčům, kteří přišli (alespoň na tribunu) a věřím, že příští týden to zlomíme a branku vstřelíme. Vrátí se Luboš Chroust ml., doufám, že se konečně dostaví Pavel Pešek a možná přijde i... (kouzelník).

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: M. Čeleda (2,5) stoper: L.Matoušek (3,5) levý obránce : P. Sleza (3,5) pravý obránce: kapitán a předseda oddílu I. Pergler (3,5)
předstoper
: T. Sleza (3,5)