11.09.10 | SK Vrané - Slapy 0:4 (0:2)

Především se tentokrát nedostavili oba dva útočníci. Pavel Pešek pro nemoc, a Luboš Chroust ml. odjel se svou přítelkyní na romantickou dovolenou.Z těchto důvodů se do základní sestavy dostali zkušení hráči Martin Šmíd a Petr Vohralík, kteří zatím trpělivě čekali na svou šanci na lavičce. Martin se postavil do útoku vedle tentokrát ze zálohy vysunutého Jardy Hájka a Petr začal na pravé straně zálohy. Zálohu doplnili zleva Honza Chroust, Tomáš Čeleda a po zranění se navrátivší Kuba Laštovka.Obranná čtveřice nastoupila v nezměněné podobě již třetí zápas v řadě, což se jistě projevilo na její sehranosti. Na stoperu Láďa Matoušek, před ním Tomáš Sleza, vlevo Pavel Sleza a napravo kapitán a předseda oddílu, nestárnoucí Ivan Pergler. No a v brance opět Tomáš Muller. Na lavičce pak byli připraveni Tomáš Matoušek, Bob Kotěšovský a nová posila, zkušený Honza Zápotočný.

Za řízení rozhodčího Jaroslava Kubíka začalo utkání svižnou hrou, která se přelévala z jedné strany na druhou. Prvních patnáct minut přineslo vyrovnanou hru pouze s náznaky šancí na obou stranách, které byly likvidovány jistými gólmany.V 18. minutě přišly první dvě šance hostů. Nejprve si dobře naběhl Martin Šmíd na přihrávku Jakuba Laštovky, ale při svém sólu od půlicí čary byl bohužel dostihnut domácími obránci ještě před pokutovým územím. Následně se „Makes“ po kombinaci znovu dostal do nadějné příležitosti, kde by faulován pět metrů od hranice vápna domácích. Bohužel, zajímavou příležitost v podobě přímého kopu z dvaadvaceti metrů Jarda Hájek ještě nevyužil. Z následující protiakce pak zahrozili domácí, kdy povedenou střelou z pětadvaceti metrů nastřelili břevno naší branky.

Ve 30. minutě jsme se dočkali. Nejprve prošel z levé strany do vápna domácích Honza Chroust, ale šanci neproměnil. Ve stejné minutě se ke střele dostal Jarda Hájek a střelou z dvaceti metrů k pravé tyči, za přispění domácího gólmana, vstřelil první gól zápasu 0:1 (31. min.).Jako obvykle, po vstřeleném gólu naše koncentrace polevila a do velké šance se dostali hráči Vraného. Nepokrytý útočník obešel ve vápně dva hráče, vrátil míč na nabíhajícího spoluhráče, který naštěstí z prostoru značky pokutového kopu netrefil dobře ani míč ani bránu.Naštěstí jsme opět rychle konsolidovali své řady a pokračovali v aktivní hře a napadání domácích hráčů. Ve 38. minutě předvedl Jarda Hájek opět svůj důraz. Atakoval na hranici pravidel stopera domácích, získal balón a byl následně faulován brankářem – pokutový kop. Bohužel, došlo při tom k nešťastnému zranění domácího kapitána Kropáčka, který musel odstoupit ze hry pro zranění ramene. K pokutovému kopu se postavil Honza Chroust a i přes velký psychický tlak jistě proměnil - 0:2, (39. min.). Do kabin jsme tedy odcházeli za nadějného stavu a s dobrým pocitem z předváděné hry.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a po třech minutách přidali třetí gól. Opět Jarda Hájek vybojoval na půlicí čáře odkopnutý míč, přesprintoval obránce domácích a podél gólmana vsítil na 0:3 (48.min).To našim hráčům přidalo na sebevědomí, pokračovali v aktivní hře a vytvářeli si další šance. V 50. minutě došlo v našem celku ke střídání, unaveného „Makese“ vystřídal v útoku Tomáš Matoušek.Několik dalších minut se pak nedělo nic zajímavého, kromě několika hrubých zákroků na velice dobře hrajícího Jardu Hájka. V 65 minutě Jakub Laštovka zahrál v pokutovém území rukou (zřejmě zkrat) a nabídnul domácím šanci dostat se zpět do hry. To ale nechtěl připustit náš gólman „Haby“ a hokejovým „rozklekem“ penaltu zneškodnil. To domácí psychicky zlomilo a z následného rychlého protiútoku po pravé straně vedeném Jardou Hájkem, skóroval do prázdné branky, také podruhé, Honza Chroust - 0:4 (66. min).

Za rozhodnutého stavu jsme vystřídali. Nejprve Petra Vohralíka nahradil Bob Kotěšovský (66.min), který se postavil na levou stran zálohy, ze které se na pravou přemístil Honza Chroust a pak, po několika hrubých atacích soupeře jsme vystřídali muže zápasu Jardu Hájka Honzou Zápotočným, který si tak odbyl svou zápasovou premiéru ve slapském dresu (těšíme se na zápisný ;-).Zbytek zápasu byl dohrán za naší plné kontroly, kdy jsme ještě mohli několikrát skórovat.

Co dodat na závěr, super výsledek, dobrá předvedená hra, disciplinovanost všech hráčů, povedená tiskovka. Všichni hráči si tentokrát plnili své hráčské povinnosti, nediskutovali s rozhodčím ani s protihráči. To se projevilo i hodnocení, které je velice nadprůměrné! Jen doufám, že zlepšující se výkon potvrdíme hned v příštím domácím zápase proti tradičnímu rivalu z Davle.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář : T. Muller (1,5) stoper : L. Matoušek (1,5) levý obránce : P. Sleza (2) pravý obránce : kapitán a předseda oddílu I. Pergler (2) předstoper : T. Sleza (2)

Záložní čtveřici tvořili zleva : J. Chroust (1,5), T. Čeleda (2), J. Laštovka (2), P. Vohralík (2)

v útoku : M. Šmíd. (2,5) a J. Hájek (1,5)

Na lavičce : T. Matoušek(2,5), B. Kotěšovský (2,5), J. Zápotočný (premiéra 2,5), trenér : J.Nádraský, vedoucí mužstva : J. Hájek st., realizační tým: L.Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní) : V. Braný st.