29.08.10 | D.Břežany - Slapy 7:2 (3:1)

Utkání, za řízení rozhodčí Zubkové, začalo s mírným, pětiminutovým zpožděním.Stejně jako v minulém kole, jsme začali aktivně s útočnou hrou, čemuž nám v prvním poločase napomáhal i směr hry – z kopce. Bohužel, již z prvního protiútoku hráči Břežan dokázali skórovat, kdy po krásné kombinaci na jeden dotek přes naši nekoncentrovanou obranu, vstřelili úvodní gól zápasu – 1:0, (5 min). Slapští se nedali zlomit, pokračovali v aktivitě a po povedené kombinaci na levé straně a nepovedené střele Jardy Hájka se k míči dostal nepokrytý Luboš Chroust ml. a skluzem uklidil míč k pravé tyči soupeřovy branky. 1:1, (18. min).Hra pokračovala částí několika minut, kdy slapské akce většinou končily nepřesným nákopem na nevýrazné útočné hráče s následnou ztrátou míče a rychlým protiútokem domácích. Při jednom z nich fauloval Jakub Laštovka ve vápně pronikajícího útočníka domácích a z nařízené penalty jsme inkasovali gól na 2:1, (30.min).Zde se opět ukázala nevyzrálost některých našich hráčů, a bohužel, i těch věkem nejzkušenějších. Místo toho, aby se soustředili na hru a pokračovali v aktivní hře se snahou o vyrovnání, nechali se „rozhodit“ v jejich očích sporným verdiktem rozhodčí. Následovalo, co většinou následuje – gól na 3:1 pohotovou střelou po odraženém míči z hranice vápna (35. min).

Zde je, alespoň podle mého názoru, nejslabší článek naší hry – psychická nevyrovnanost pramenící z pocitu ukřivděnosti a snaha hledat chybu někde jinde než u sebe (hřiště, rozhodčí, hráči soupeře a mohl bych ještě pokračovat…). Zbytečné góly, které takto inkasujeme, nás sráží a ničí pracně budovanou snahu o kombinační útočný fotbal. Pokud chceme pomýšlet na lepší výsledky, pak musíme začít právě tady – sami u sebe (včetně funkcionářů). Přestaňme se litovat a vymlouvat. Co rozhodčí pískne, to nezmění. Nechme si kecy (nemají cenu), které nás jenom rozptylují a poškozují a koncentrujme se plně na hru.Zbytek poločasu dohrán bez vážnějších příležitostí na obou stranách.

Do druhého poločasu nastoupili hráči Slap se snahou zkorigovat výsledek. Snaha byla podpořena vystřídáním nevýrazného a v rozehrávce chybujícího Tomáše Čeledy Petrem Vohralíkem (55. min) a přeskupením záložní řady. Bohužel, přes velkou šanci Pavla Peška, kterému zápas také vůbec nevyšel podle naších a asi ani podle jeho představ, se nám skórovat nepodařilo. Opět došlo k vystřídání, právě Pavla nahradil Martin Šmíd (62. min), který se postavil na levou stranu zálohy a do útoku se vysunul Jarda Hájek. Ani to nám ale nepomohlo a v 64. min jsme inkasovali počtvrté 4:1.Za tohoto, v podstatě rozhodnutého stavu, dostal šanci nový slapský hráč, Bohumil (Bob) Kotěšovský. Nahradil ne zrovna jistého Láďu Matouška na pozici stopera. Bob k nám přišel právě proto, aby byl alternativou k Láďovi v případě jeho absencí z důvodů pracovních povinností.V rozmezí 74-76 min. jsme se přece jenom dostali do dvou, dá se říct stoprocentních příležitostí. Nejprve Martin Šmíd nedokázal nadvakrát dorazit z deseti metrů míč do soupeřovy branky a v zápětí své sólo neproměnil ve svůj druhý gól Luboš Chroust ml. Slabší koncentraci domácích v této fázi zápasu využil až Honza Chroust, jenž po krásné individuální akci z levé strany prostřelil domácího brankáře 4:2 (78.min). Škoda, proměnit i předcházející šance mohl se zápas vyvinout úplně jiným směrem.To, jak se proměňují šance, nám názorně předvedl soupeř v posledních deseti minutách zápasu. Předcházela tomu obligátní strkanice a hádky se soupeřem a rozhodčí. Během nich došlo u soupeře ke střídání a právě čerstvý střídající hráč představoval pro naše bránící hráče velké nebezpečí, které skončilo třemi góly od 87. do 90. minuty. Nutno říct, že se na gólech výrazně podílel i náš nejistý gólman Tomáš Müller.

Takže co napsat na závěr? Debakl 7:2, který jsme si asi nezasloužili předvedenou hrou v útočné fázi, ale spíše naší naivitou a nedisciplinovaností v obranné fázi. Co je alarmující, to jsou stejné symptomy s podobnou prohrou v také nedělním utkání v Libni. Již v příštím utkání v sobotu 4.9.2010 na domácím hřišti proti Bojanovicím můžeme ukázat, zda jsme si z prohry vzali vůbec nějaké ponaučení.

Hodnocení hráčů 1-5  (1-nejlepší...... 5-nejhorší)

brankář : T. Muller (4) stoper : L. Matoušek (4)  levý obránce : P. Sleza (3) pravý obránce : kapitán a předseda oddílu I. Pergler (3,5)
předstoper
: T. Sleza (3) Záložní čtveřici tvořili zleva : J. Chroust (3,5)  T. Čeleda (4)  J. Hájek (3) a J. Laštovka (3)  v útoku: L. Chroust ml. (3,5)  P. Pešek (4)

Na lavičce : M. Šmíd (4), T. Matoušek(nehrál), P. Vohralík (3,5), B. Kotěšovský (nový hráč 3,5), trenér J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st., realizační tým: L.Chroust st., asistent rozhodčího (pomezní) P. Zeman.